Příbram povolala na zápas s Ústím nového brankáře. Mezi tři tyče se premiérově postavil Jakub Tichý. „Chytat v zelenočerném dresu bylo nádherné. Mít na hrudi dres týmu, který má vysoké ambice a hraje na špici tabulky je něco neskutečného. Chtěl jsem se ale uvést v lepším světle a ne v tak divokém zápase,“ řekl 20letý gólman.

Hosté měli na severu Čech zápas parádně rozehraný. V polovině utkání vedli už 4:1, jenomže pak vrátili soupeře do hry vlastní nedisciplinovaností. Ústí využilo tři přesilovky a dostalo se na kontakt. „Myslím si, že jsme se vždy uspokojili soupeřovou hrou, když jsme vedli a přestali jsme hrát, taky hodně zápas ovlivnili naše vyloučeni, které bohužel soupeř dokázal vždy potrestat,“ poznamenal Tichý.

Domácí tým se dočkal vyrovnání, a když už se zdálo, že půjde zápas do prodloužení, tak 55 vteřin před koncem vstřelil vítězný gól Josef Hasman, který zkompletoval hattrick a zařídil Příbrami tři body. Gólman Tichý tak zažil vítěznou premiéru v novém dresu, protože proti Baníku chytal už za Hronov.

„Na zápas jsem se těšil. Pár kluků jsem v Příbrami už znal, takže to nebylo tak hrozné. Bral jsem ho jako normální zápas, nijak jsem ho nevnímal. Snažil jsem se podat dobrý výkon, který jsem chtěl podat lépe. Chytat proti Příbrami ale jinak bylo hodně těžké, když jsme hráli. Mít proti sobě tak zkušené a šikovné hráče jací v Příbrami jsou, tak mám vždy dvojnásobnou motivaci se víc vytáhnout proti nim,“ uvedl Tichý.

Ústí nad Labem – Příbram 5:6 (1:2, 2:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 20. Dubský (Trefný, Simon), 36. Sýkora (Kloz, Rudovský), 38. Kloz (Sýkora, Rudovský), 51. Kloz (Sýkora), 57. Trefný (Dubský) – 5. Hasman (Zdeněk, Kolda), 13. Bečvář (Furch), 25. Pinkas, 30. Kafka (Krejčí), 42. Hasman (Kafka, Bednařík), 60. Hasman (Kolda, Zdeněk). Vyloučení: 4:9. Využití: 4:1. Rozhodčí: Zeliska – Goltsch, Hradil. Diváci: 537.

Ústí nad Labem: Stahl – Sýkora, Trefný, Gottfried, Popela, Funk, Hynek, Polata, Mareš – Roubík, Simon, Dubský – Kloz, Berčík, Bláha – Rudovský, Kuchynka, Tůma – Špaček, Krédl, Bartoš.

Příbram: Tichý – Havelka, Jelínek, Rajgl, Krejčí, Zdeněk, Patzelt – Bednařík, Kafka, Kolda – Furch, Pětník, Bečvář – Duchan, Gengel, Hasman – Pinkas.