Do zápasu vstoupili hosté, kteří se dostali díky rychle zakončenému přečíslení tří proti dvěma. Příbramští měli problémy srovnat se s disciplinou a hned třikrát se ocitli v oslabení. Vyrovnání zařídil David Zdeněk, který se trefil náramně zápěstím do protějšího horního růžku branky. Před odchodem do šaten několikrát podržel svůj tým domácí gólman Dominik Šorf, do jehož betonů hosté marně bušili. V poslední minutě ještě zlikvidoval brejk a trestné střílení Jana Sýbka.

Od prostředního dějství se obraz hry výrazně změnil. Domácí zvýšili aktivitu a dostávali utkání plně pod kontrolu. „Začali jsme víc bruslit, řekli jsme si, co musíme zlepšit a vyvarovat se zbytečných oslabení,“ prohlásil autor první příbramské branky. Skutečně se tak stalo, neboť do konce utkání zůstala trestná lavice domácích prázdná, zatímco soupeři pykali třikrát. Příbramští ale nevyužili ale ani kompletní dvouminutovou přesilovku pět na tři v závěru zápasu.

V devíti zápasech si Zdeněk připsal už sedmý bod za tři góly a čtyři asistence. „Dáváme si to v lajně, vyhovuje mi útočný sil. Trenér po nás vyžaduje, abychom hráli dopředu. Fakt se mi to líbí,“ pochvaloval 22letý obránce.

Proti Písku přivítala Příbram v týmu staronovou tvář. Bez tréninku se do zápasu zapojil Petr Šinágl a hned byl na hřišti vidět. Milimetrovými žabičkami pobízel spoluhráče do zakončení, ale z úvodního zápasu odešel bez bodu. Zatím. „Posila, další zkušenost do týmu. Ještě to není od něj úplně ono, ale věřím, že se do toho dostane bude jenom lepší,“ řekl na adresu nového spoluhráče Zdeněk. Středočeši odehráli utkání i bez hlavního trenéra Jana Tlačila na střídačce, který chyběl a zápas místo něj museli koučovat asistenti.

Příbram – Písek 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 14. Zdeněk, 28. Panna, 49. Tlačil, 59. Pinkas – 7. Bednařík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Rozhodčí: Battěk – Horaždovský, Štěpánek. Diváci: 153