Základní část dělá útok, play-off zase obrana. Přesně tímto nepsaným pravidlem se řídila jak Příbram, tak Tábor ve středečním vzájemném zápase. Oba soupeři tomu druhému moc šancí nedovolily. Výjimkou byly přesilové hry, ve kterých byly oba týmy nebezpečné a Jiroušek s Gábou se museli ve svých brankovištích činit. Plášil trefil tyčku domácí svatyně, na druhé straně Hasman nevyzrál na bývalého spoluhráče a jeho pokus skončil v lapačce brankáře.

Na úvodní trefu se muselo čekat až do druhé poloviny zápasu, kdy rychlý vpád do útočného pásma zakončil Procházka a Příbram se ujala vedení. Z podobné akce se radoval i Tábor. Endál se od modré odhodlal ke střele, kterou Jiroušek viděl až v brance. Na další překonání jednoho z brankářů si museli diváci počkat až do samostatných nájezdů po prodloužení. V nich si hráči chtěli vynahradit zklamání ze hry a činili se na obou stranách, protože bylo k vidění hned sedm úspěšných zakončení. Rozhodnutí přišlo až v poslední páté sérii, kdy Bahenský vystřelil hostům bonusový bod navíc, který je udržel v kontaktu s Chomutovem a Ústím v boji o druhé místo.

„Navzdory zisku dvou bodů jsme bohužel v Příbrami odehráli špatné utkání, které se těžko hodnotí. Od začátku jsme měli problém s rozehrávkou i s pohybem, nedařily se nám přesilovky a do zápasu jsme se nedostali emočně. Když už jsme se k něčemu propracovali, tak nám buď uskočil kotouč, anebo přišla špatná přihrávka. Jsme rádi za dva body, ale na utkání se těžko hledají pozitiva,“ zhodnotil utkání asistent kouče táborského týmu Petr Bačo.

Příbram - Tábor 1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Procházka (Furch, Zedek) - 46. Endál (Plášil, Dančišin), nájezd Bahenský. Vyloučení: 8:5. Bez využitíRozhodčí: Šmika - Kettner, Brož. Diváci: 490.