Měli převahu a dlouhodobě. Prakticky po celý zápas. Příbramští hokejisté nad soupeřem z Klatov dominovali. O to větší šok přišel, když se hosté zkraje druhé třetiny dostali do vedení 2:0. Z prvních vážnějších akcí dvakrát udeřili. „Hodně jsme polevili. Zjistili jsme, že šance máme a začali jsme úplně zbytečně si něco zkoušet. Naštěstí se nám povedlo ještě do konce třetiny srovnat a pak v té poslední i otočit skóre,“ řekl Josef Hasman. On právě začal obrat, když v přesilovce snížil na 1:2. Na něj pak navázal Furch a do šaten se šlo i podruhé za remízového stavu.

V závěrečném dějství dál vládla na ledě Příbram. Domácí skórovali nejprve v přesilovce, kterou v poslední vteřině využil Pinkas, a následně i v oslabení, kdy únik dvou na gólmana dokončil po Hasmanovi Kafka. „Řekli jsme si, že máme hrát tak, jak máme a nic zbytečně nezkoušet. Začali jsme dodržovat to, co jsme si řekli a díky jsme zápas otočili,“ uvedl 22letý útočník.

Příbram získala v duelu s Klatovy novou zkušenost. Poprvé v přípravě musela otáčet nepříznivě vyvíjející se utkání. Nakonec se jí obrat díky čtyřem gólům povedl a mohla slavit čtvrtou výhru v sedmi zápasech. „Vždy je ale důležité se z těchto duelů poučit a zkusit si jaké to je otočit takové střetnutí. Tým máme zkušený,“ podotkl Hasman.

On odehrál zvláštní zápas, poněvadž se poprvé postavil proti Klatovům, ze kterých odešel do Příbrami. Na ledě tak potkal ještě nedávné spoluhráče. „Pro mě samozřejmě zajímavé utkání, které mám rád. Je pozoruhodné hrát proti klukům, se kterými jsem hrál. Pro mě vždy interesantní zápas a výzva,“ přiznal Hasman. Ještě pikantnější bude pro něj střetnutí se Západočechy v příštím týdnu, kdy se na jejich ledě objeví poprvé jako soupeř. Další dvě střetnutí pak budou následovat v průběhu sezony.

Příbram – Klatovy 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 35. Hasman (Havlín, Kafka), 38. Furch (Matějka, Malý), 50. Pinkas (Malý, Kafka), 50. Kafka (Hasman, Havlín) – 23. Čech (Roubal), 25. Kvasnička (Čech). Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Hruška – Pokorný, Čajan.

Příbram: Jiroušek – Havlín, Saňa, Zedek, Malý, Vinš, Hlaváček – Kafka, Procházka, Hasman – Pinkas, Eret, Káník – Jelínek, Furch, Zdeněk – Beneš, Kraus, Matějka.