Celek Příbrami si třetí nejvyšší soutěž zahraje čtvrtou sezonu v řadě. V sedmnáctičlenné skupině Západ se potká s mužstvy Tábora, Chebu, Chomutova, Mostu, Děčína, Ústí nad Labem, Benátek nad Jizerou, Klatov, Kobry Praha, Letňan, Jablonce nad Nisou, Nové Paky, Hronova, Písku, Vrchlabí a Kadaně.

Posledně jmenovaný klub, který v minulém ročníku předčasně ukončil své působení v Chance lize a byl tudíž brán jako sestupující celek, podal v řádném termínu přihlášku a zaplatil startovné. Podle informací Deníku by se však pravděpodobně hrála druhá liga nikoliv v Kadani, ale v Bílině.

A ještě důležitý dodatek - aby Kadaň mezi účastníky třetí nejvyšší soutěže opravdu setrvala, musí nejpozději do 31. července vyřešit své problémy a dostát požadovaným závazkům. Odsouhlasený model soutěže musí navíc schválit Výkonný výbor Českého hokeje, což by však měla být v podstatě formální záležitost.

Po nedávném přesunu "pardubické" licence z Chrudimi do Vrchlabí se situace diametrálně změnila a Asociace druholigových klubů ledního hokeje se rozhodla ustanovit návrh dvou skupin 'sedmnáct - jedenáct'. A právě ten nakonec zvítězil. Ve hře byly podle ohlasů ze středečního aktivu klubů i další - včetně čtyř či tří skupin, jak se už v minulosti i hrálo. Většinu ale nakonec získala hned první hlasovaná varianta.

Západní konference

Cheb, Chomutov, Most, Děčín, Ústí nad Labem, Příbram, Klatovy, Kobra Praha, Letňany, Benátky nad Jizerou, Jablonec nad Nisou, Nová Paka, Hronov, Písek, Tábor, Vrchlabí, Kadaň.

Východní konference

Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Znojmo, Hodonín, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Havířov, Vyškov.

Systém soutěže

V západní konferenci si to její účastníci nejprve rozdají dvoukolově každý s každým. Po těchto 32 utkáních se soutěž rozdělí na tři díly. Mužstva z 1. – 6. místa tabulky budou hrát dvoukolově o výchozí pozice pro čtvrtfinále, přičemž body z předchozí části se pochopitelně započítávají. Dvakrát (doma, venku) se potkají také týmy ze 7. – 12. místa, které spolu zabojují o čtyři pozice v předkole play-off. A konečně celky z 13. – 17. místa podstoupí rovněž dvoukolově bitvu o záchranu, která mine nejhorší z nich.

Vyřazovací část začne právě předkolem hraným na dvě vítězná utkání. Další kola play-off se odehrají na tři vítězná utkání. Celkový vítěz postoupí do superfinále proti vládci východní konference a jejich vzájemná série hraná na čtyři vítězné zápasy určí postupujícího do Chance ligy.

Na východě se jedenáct zúčastněných mužstev utká v základní části čtyřkolově (40 utkání). Na osm z nich čeká play-off, zbylá tři se budou pokoušet ve vzájemných bitvách vyhnout sestupu z poslední příčky.