Jestli někam Příbram ráda jezdí, tak zřejmě do Chebu. V téměř 180 kilometrů vzdáleném městě totiž vždy dojde k atraktivní přestřelce. Tři z posledních čtyř utkání vždy takhle dopadly. Jen posuďte sami – v září 2020 vyhrál Baník na ledě západočeského týmu 8:2, letos v lednu dokonce 9:6 a nyní 8:4. Jeden lepší zápas než druhý.

Fotogalerie: Hokejisté Příbrami doma prohráli s Chebem

„Oba týmy hrají útočný hokej a zapomínají trošku na obranu. U nás by se to ale stávat nemělo,“ podotkl Ladislav Gengel, který byl v 41 letech na ledě k nezastavení a proti Chebu si zapsal šest bodů. První třetinu a začátek druhé si podmanil pro sebe. „Do šaten jsme šli s vedením 3:2. Po přestávce jsme dali dva rychlé góly, které rozhodly,“ mínil zkušený hokejista, který si ve 24. minutě přispal přihrávku na vítěznou trefu Kafky. V tu chvíli vedla Příbram 5:2.

Prostřední dějství trošku uklidnilo divoký úvod, ve kterém se strhla zajímavá přestřelka. „Dali jsme první gól, pak jsme hned zbytečně inkasovali. Následně jsme udělali pár chyb, kdy jsme neposouvali puky z pásma, což nás zbrzdilo,“ viděl první třetinu Gengel. Od druhé už ale měli zápas pod kontrolou. Domácí se sice ještě dvakrát prosadili v závěrečném dějství. Rozjetý Baník ale dotáhl utkání do vítězného konce.

K vidění byly navíc i dva hattricky. Nejprve ho v 52. minutě zkompletoval Kafka a v závěru zápasu na něj navázal Gengel, který k tomu připojil i tři asistence a navíc se postaral už o 50. gól Příbrami v soutěži. Za tři góly bývá v týmové šatně svačina, tentokrát tam možná přistane i něco mnohem většího. Určitě něco vymyslím. S Kávou (Petrem Kafkou) jsme se už o tom bavili a určitě něco dodáme,“ usmíval se Gengel.

Cheb – Příbram 4:8 (2:3, 0:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 7. Trapl (Paršakov), 15. Troška (Vašíček, Fečo), 43. Rohan, 53. Krutina (Šik, Leština) – 3. Gengel (Urban), 12. Gengel (Kafka, Zdeněk), 18. Kafka (Gengel), 23. Pinkas (Patzelt, Procházka), 24. Kafka (Gengel, Káník), 52. Kafka (Saňa, Gengel), 54. Hasman (Eret, Jelínek), 57. Gengel (Kafka, Urban). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Červenka – Charvát, Sýkora. Diváci: 273.