Důležitým momentem celého utkání se stal rychlý gól Příbrami, který přišel jen chvíli poté, co Kobra zvyšovala na 3:0. Rohlík vzápětí dodal hostům impulz a najednou kralovalo na ledě pouze jedno mužstvo. Stačilo deset minut a Středočeši rázem vedli 4:3. A na rozdíl od první přestávky, kde v šatně dostali hráči fén, mohli jít na druhou výrazně spokojenější.

„Prvních 25 minut jsme do toho nešli na sto procent, chyběl nám pohyb. Poté se to zaplať pán bůh otočilo. Začali jsme bruslit. Jak jsme před tím byli horší, tak poté lepší,“ ulevil si trenér Miroslav Hájek.

Jeho slova potvrdilo i dění na ledě. Domácí těžce nesli, že s postupem času ztráceli dobře rozehraný zápas a do zbytku utkání si pomáhali fauly. Z přesilovky padl i vítězný gól z hole kapitána Josefuse. Příbram si znovu získané vedení už tentokrát pohlídala a v závěru její výhru pečetil trefou do prázdné brány Jelínek.

Příbram tak z posledních dvou kol získala pět bodů z aktuálně nejsilnějšími soupeři v jižní skupině. „Vážíme si jich moc. Kdyby nám to řekl před zápasy, tak bychom je brali všemi deseti,“ uvedl Hájek. Jeho svěřenci dokázali podruhé v sezoně porazit jak Tábor, tak Kobru. Nyní je navíc čeká série tří domácích utkání. První z nich sehrají už ve středu proti Havlíčkovu Brodu.

Kobra Praha – Příbram 4:6 (2:0, 1:4, 1:2)

Branky: 4. a 47. Bříška, 18. a 26. Hlinka – 28. Rohlík, 30. Tlačil, 35. Saňa, 36. Panna, 50. Josefus, 60. Jelínek. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Valda – Kurtin, Beneš. Diváci: 164.