Mezi tradiční střelce Gengela, Hasmana či Kafku se zapsal i jeden v letošní sezoně sváteční Jan Bečvář, který se trefil hned dvakrát a podílel se tak na dvouciferné výhře nad Mostem. „Jsme hlavně rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Věděli jsme, že kluků v Mostě bylo málo, což se taky podepsalo na výsledku. Jsme každopádně rádi, že nám to tam takhle napadalo,“ uvedl dvougólový střelec.

Dva góly jsou pro Bečváře velkým zadostiučiněním. V přípravě před sezonou se totiž zranil, kdy si o hrazení vyrazil zuby a měl prasklou čelist. V sestavě Příbrami se pak objevil až na konci listopadu. Ovšem místo druhého centra se musel spokojit s minimem střídání za zápas.

„Potkalo mě nepříjemné zranění, po kterém jsem uvažoval, jestli se vůbec vrátit do sezóny. Po vracení do sestavy jsem nehrál tak, jak bych si představoval a moje role v týmu je také jiná než loni což se podepsalo i na kanadském bodování,“ vysvětlil Bečvář, proř se v Mostě dočkal teprve druhého a třetího gólu v sezoně.

Příbram už má delší dobu jisté, že skončí po nadstavbové části pátá a čtvrtfinále začne na půdě soupeře. Generálku na play-off obstará duel v Chomutově. I když výborným testem na vyřazovací boje byl podle Bečváře v této fázi každé utkání. „Zápas s Chomutovem určitě bude patřit k těm lepším a věřím ze z něj odejdeme vítězně,“ prohlásil sebevědomě 24letý útočník.

Pak už se bude čekat, zda se Příbram postaví v prvním kole play-off Ústí nad Labem, nebo Táboru. Na ptázku Deníku, koho by Bečvář preferoval za soupeře pro čtvrtfinále odpověděl jasně. Nejdřív Slovan a pak rivala z jihu Čech.

Most – Příbram 2:10 (0:2, 1:4, 1:4)

Branky a nahrávky: 21. Šimeček (Drašar), 47. Šimeček (Stříbrný, Drašar) – 8. Pinkas (Josefus, Zedek), 14. Gengel (Kafka, Eret), 23. Gengel (Kafka, Eret), 28. Hasman (Josefus), 28. Gengel (Eret, Havlín), 29. Bečvář (Bednařík, Vinš), 55. Bednařík (Bečvář, Furch), 57. Kafka (Zdeněk, Havlín), 59. Kafka (Gengel, Eret), 60. Hasman (Zedek, Saňa). Vyloučení: 2:0. Bez využití. Rozhodčí: Trnka – Tichý, Pěkný. Diváci: 214.