HC Příbram tímto obnovuje tradici let minulých. „Je historicky dané, že tato škola je hokejová. Jsme rádi, že se nám tuhle tradici podařilo obnovit. Aktuálně cílíme primárně na žáky druhého stupně, ale to neznamená, že se nemohou hlásit mladší ročníky, protože postupem času bychom se chtěli zaměřit i na ně, “ prohlásil garant projektu Jan Chudý.

Klub si od spolupráce slibuje celou řadu věci. „V první řadě budeme mít díky rozšířenému počtu hodin tělesné výchovy možnost dostat děti na led v ranních, potažmo dopoledních hodinách. Přeci jen nám poslední dobou přibývají kategorie, za což jsme všichni rádi, ale musíme si uvědomit, že čas není nafukovací. Někdy je tedy velmi obtížné, přestože máme k dispozici dvě haly, o které se ale dělíme i s jinými spolky, skloubit časový harmonogram dohromady,“ zmínil Chudý.

„Zároveň budeme mít lepší přehled o prospěchu našich mládežníků. Dobré studijní výsledky jsou z našeho pohledu další velmi důležitou věcí, na které si jako klub zakládáme, protože nechceme, aby hokej šel na úkor vzdělání,“ upozornil. „Posledním naším cílem pak je, aby se děti netrávily čas pouze ve škole nebo na zimáku. Díky tomu, že celou řadu tréninků budou mít právě v době vyučování, budou mít čas věnovat se i jiným věcem, které je baví. Sám jsem to před lety zažil a vím, že to funguje,“ doplnil Chudý.

Škola je pro žáky schopna upravit rozvrhy tak, aby žáci s výukou plynule a bez větších prodlev navazovali na tréninky a nepřicházeli o výuku. Rovněž budou mít možnost využití sportoviště (tělocvična, venkovní hřiště) nad rámec hodin tělesné výchovy. V jejím rámci bude docházet k zařazování cviků a pohybových aktivit pro rozvoj tělesných dovedností hokejistů (po konzultaci s trenéry HC Příbram). Dále budou moci žáci využívat speciální místnost pro potřeby spojené s relaxací, posilováním, protahováním. V neposlední řadě si mohou vybrat z nabídky sportovních volnočasových aktivit v rámci spolupráce s HC Příbram a mnoho dalšího.

Podle dosavadních dostupných čísel se zdá, že projekt sportovních (hokejových) tříd na půdě ZŠ Bratří Čapků se setkává s úspěchem. „Zatím čekáme na finální číslo, nicméně evidujeme okolo dvou desítek žáků,“ prozradil Jan Chudý.