„Šlo o zápas, ve kterém jsme museli vyhrát, ale tušili jsme, že nám to Neratovice nedají zadarmo a svým výkonem to potvrdily,“ uvedl trenér Miroslav Mach.

O výsledku zápasu rozhodla prostřední část, ve které příbramský favorit pěti góly zlomil do té doby vyrovnané skóre 1:1, které zařídili už v první třetině na domácí straně Pejsar a na straně hostů Kadič. „Sice jsme hned ve druhém střídání dostali gól, ale první dvě třetiny jsme hráli perfektně a zápas jsme dostali pod kontrolu,“ pochvaloval si Mach, jehož týmu zařídili náskok dvě branky Gengela a trefy Pejsara, Beneše a Máchy.

Zdálo se být rozhodnuto, jenže pak přišly nečekané komplikace. „Třetí třetina byla z naší strany velmi špatná. Naprosto jsme upustili od hry, která v předchozím průběhu fungovala, přestali jsme dodržovat taktické pokyny a udělali jsme ze zápasu zbytečné drama,“ zlobil se Mach, který měl o důvodu zhoršeného výkonu svého mužstva jasno. „Podlehli jsme dojmu uspokojení,“ přiznal.

Buldoci zahájili velkou stíhací jízdu, která vyvrcholila minutu před koncem, kdy Horevaj snižoval na 5:6. Více ovšem Příbram svému soupeři nedovolila a v závěrečné minutě dal definitivní razítko na tři body Šmejkal, který zamířil přesně do opuštěné neratovické klece. „Jsme rádi za tři body, protože jsou pro nás velmi důležité v boji o play-off. Poslední část, ale kazí dojem z jinak dobrého výkonu,“ dodal Mach.

Buldoci Neratovice – HC Příbram 5:7 (1:1, 0:5, 4:1). Branky: 1. a 53. Prejza, 45. Štukheil, 53. Chvojka, 59. Horevaj – 21. a 26. Gengel, 8. Kadič, 23. Pejsar, 32. Beneš, 36. Mácha, 60. Šmejkal.