Už loni bojovali o postup do vyšší soutěže, ale tehdy se jim ještě nepovedl. Dorostenci si tak už od letní přípravy dali za cíl, že letos si ligu dorostu vybojují. Po nedělní domácí výhře 6:1 nad Slaným se tak stalo definitivně. Dvě kola před koncem regionální ligy mají na prvním místě nedostižný osmibodový náskok.

„Tohle téma bylo na pořadu dne od 1. května loňského roku, kdy jsme se o tom bavili. Minule se nám to nepovedlo a už loni jsme měli dobrý tým. Je ale těžké něco uhrát, když 85 procent týmu tvořili hráči, kteří byli v dorostu prvním rokem. Po tom nezdaru jsme se sešli a řekli si, jaké máme cíle. Od prvního dne jsme si nastavili laťku,“ řekl trenér dorostenců Marek Čurilla.

Bilance jeho svěřenců v aktuální sezoně je skvostná. Ze 32 utkání prohráli pouze s Neratovicemi. Příbram však tento zápas odehrála s hráči z deváté třídy. Klást větší odpor pak dokázaly už jen Letňany. „Náš obrovský rozdíl mezi námi a ostatními, že i za stavu 15:0 jsem nutil kluky hrát stejně. Od první do poslední minuty jsem po hráčích šlapal. Když mi někdo za tohoto stavu nedobruslil, tak seděl. Kluci věděli, že musí fungovat jako mašina celou dobu. Laťku jsme měli a nikdy jsme nepřestali ani nezpomalili,“ pochvaloval si kouč dorostenců.

Příbram za sebou nechala například Plzeň, či Neratovice a Letňany, což byly jediné dva týmy, které na ní našly recept a připravily jí o body. „Kdyby mi někdo řekl před sezonou, že bude vypadat tak, jak vypadala, tak neřeknu, že bych se smál, ale bylo by to fajn. Sešlo se všechno se vším. Zdraví kluků vydrželo, nikdo se nezranil,“ liboval si Čurilla.

Dorostenci se tak mohou v příští sezoně těšit a druhou nejvyšší soutěž v této kategorii. „Stojí za tím strašně moc práce. Nebylo to jednoduché, ale vyplatilo se,“ uvedl kouč. Jeho svěřenci dostali dle slov kouče parádní podmínky a servis, který jim zařídil například také generální manažer klubu Miroslav Bláha. „Velky dik patri Mirovi Blahovi ,ktery se od prvniho dne staral o vybaveni kluku a meli od nej prvni a posledni,“ dekuji za pochopeni,“Nicméně ročník 2007, který postup vybojoval, tak si v této lize nezahraje, neboť přechází do starší kategorie juniorů. „Povedu je ale dál a nebojím se vůbec říct, že tým bude bojovat o nejvyšší příčky i tam,“ prohlásil Čurilla.

Kategorii dorostu tak bude čekat v období mezi sezonami penzum práce ohledně sestavování a vybudovaní konkurenceschopného kádru, který bude bojovat, aby si místenku ve vyšší soutěži zasloužil. „Nebude to jednoduché, ale nikoliv nemožné. Příbram se vrátila na hokejovou mapu po všech stránkách,“ uzavřel Čurilla.