Úvod zápasu přitom vyšel Příbrami skvěle. Především díky výborně sehraným přesilovkám vedla už v sedmé minutě 3:0. Hosté byli evidentně vývojem duelu zaskočeni a příbramští hráči, povzbuzováni velkým počtem svých fanoušků, pokračovali na vlně euforie.

Do konce první části si vypracovali řadu šancí, z nichž vytěžili ještě jednu branku, což bylo vzhledem ke střelecké smůle z posledních zápasů potěšující. „Vstup se nám podařil. Konečně jsme protrhli střeleckou smůlu a navíc se prosadili v přesilovkách,“ pochvaloval si trenér Miroslav Hájek.

Zdálo se, že domácí mají zápas plně ve své moci, ale hned na začátku druhé části přišly první komplikace. Neratovice dvěma rychlými góly snížily a byly zpět ve hře. Svěřenci Miroslava Hájka se ovšem oklepali a přestřelka pokračovala dál. Střelecký účet obou týmů se po 40 minutách zastavil na skóre 6:3. „Náš výkon byl nadále kvalitní, na ledě jsme byli lepším týmem a drželi jsme i dostatečný náskok,“ myslí si příbramský kouč.

Vstup do třetí třetiny se ale Příbrami opět nepovedl, když inkasovala čtvrtou branku. Následující průběh, který nabídl emoce, tvrdé zákroky, ale žádné vyložené šance, nenaznačoval, že přijde pořádné drama. Jenže vše se jako mávnutím kouzelného proutku změnilo tři minuty před koncem. Neratovice díky dvěma trefám za necelých 60 vteřin dokázaly srovnat a šlo se do prodloužení.

V něm nevyužili domácí možnost přesilovky a při následné hře ve třech inkasovali rozhodující gól, který znamenal, že z dobře rozehraného střetnutí odešli zklamaní s pouze jedním bodem. „Na šest gólů by se mělo vyhrávat. Bohužel v závěru se nám výsledek nepodařilo udržet. Je to zapříčiněno několika faktory. Přičítal bych to nezkušenosti, protože máme v týmu několik dvacetiletých kluků, ale zároveň nás v některých momentech nepodržel brankář. Na druhou stranu je to ponaučení, že i takhle rozehraný duel se dá ztratit,“ zhodnotil Miroslav Hájek.

HC Příbram – HC Neratovice 6:7 po prodloužení (4:0, 2:3, 0:3 – 0:1)

Branky Příbrami: Mácha 2, Dragoun 2, Rampfel, Grubner.