Hokejisté HC Příbram prohráli ve šlágru kola v Mělníku

Mělník - Dobrý hokej, divoké skóre a zasloužené tři body do tabulky pro domácí. To vše přineslo sobotní utkání Krajské ligy mužů mezi Mělníkem a Příbramí.

7.1.2013

HC Příbram.Foto: Deník

HC Junior Mělník – HC Příbram
7:5 (3:1, 3:2, 1:2)

Konfrontace čtvrtého s vedoucím týmem soutěže přitáhla do hlediště mělnického zimního stadionu téměř 300 diváků, což je nejvyšší návštěva od chvíle, kdy A-mužstvo obnovilo na začátku roku 2011 svoji činnost.

Od úvodního vhazování se hrál pohledný hokej, ve kterém udávali tempo domácí hráči. Ve druhé minutě udělali hosté první fatální chybu, když před brankovištěm zapomněli zcela osamoceného Havla. Věděl o něm ale spoluhráč s pukem David, po jehož přesné přihrávce Havel pohodlně otevřel skóre – 1:0.

Ve třetí minutě dostali domácí jedinečnou šanci v podobě čtyřminutové přesilovky poté, co jeden z hráčů Příbrami hokejkou způsobil krvavé zranění ve tváři domácímu kapitánovi Stinkovi. Mělničtí ale touto výhodou pohrdli, naopak to byla Příbram, která měla v oslabení jasnou gólovou šanci, kterou ale K. Fiala v domácí brance zvládl zlikvidovat.

Další početní výhoda už ale domácím gól přinesla. Boháček si s pukem po modré vybruslil od mantinelu až na osu hřiště a jeho možná ještě lehce tečovaná střela se zastavila až v síti – 2:0.

Hosté snížili ve chvíli, kdy se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Pejsar se dostal do brejku a nadvakrát překonal Fialu. Domácí protestovali, protože hostující útočník puk do branky dotlačil i s ležícím Fialou, rozhodčí si ale byli jisti – 2:1.

O chvíli později vytvořili Příbramští ohromný závar před brankou Mělníka. Při Fialovi, který chvíli nevěděl kde je puk, ale stáli všichni svatí a obě střely skončily ve výstroji bránících spoluhráčů.

Ještě před první přestávkou vystihl hrubou chybu v rozehrávce hostů David a perfektním blafákem do bekhendu jí dokázal potrestat – 3:1.

Na začátku druhé třetiny byl za velmi tvrdý hit na modré čáře vyloučen Kulhánek a o chvíli později za sekání i Krejsa. Na využití dvojnásobné početní výhody stačilo Příbrami půl minuty – 3:2.

Ještě v oslabení čtyř proti pěti ujeli Havel a Příhoda sami proti brankáři Příbrami, Příhoda ale přestřelil. Symbolicky ve 24. minutě předvedl hokejovou parádu mělnický hráč s číslem 24 – Vernek. S pukem si sám objel celé útočné pásmo po modré čáře a pak podél mantinelu, až se přes bránícího hráče silou natlačil před brankoviště a procedil puk za bezmocného brankáře – 4:2.

V polovině utkání opět úřadovali David a Příhoda. Ve zdánlivě beznadějné situaci dvou proti třem zavezl David podél pravého mantinelu puk až téměř k brankové čáře, přesnou přihrávkou našel mezi dvěma bránícími hráči Příhodu, a ten nezaváhal – 5:2.

Po dvou minutách se ale opět radovali hosté. Nahozený puk se odrazil od mantinelu zpět před branku a jeden z dojíždějících příbramských hráčů jej dovedl vrátit za záda Fialy, který na moment ztratil přehled o tom, kde je puk – 5:3.

Svojí drobnou chybu napravil Fiala o tři minuty později, když zázračně zastavil puk na cestě do branky ve chvíli, kdy dva z hostujících hráčů měli už ruce nad hlavami. V samotném závěru druhé části hry vybojoval za útočnou modrou puk na hraně pravidel Nový, okamžitě jej posunul před branku na volného Stinku, a ten efektním zakončením, při kterém cinkalo hned několik tyčí branky, vrátil domácím tříbrankové vedení – 6:3.

Třetí třetina přinesla více nervozity a řadu osobních soubojů na obou stranách. Na zvýšenou agresivitu hostů doplatil Havel, který po ošklivém zákroku kolenem a následné srážce se spoluhráčem zůstal dlouho ležet na ledové ploše a zápas nedohrál. Domácí byli rozhození, a když po dalším vhazování jeden z hráčů (opět bez trestu) atakoval Verneka, byli v situaci, že nedokázali zastavit rychlý protiútok Příbrami. Ten po několika přihrávkách skončil brankou v prakticky opuštěné mělnické brance – 6:4. Domácí střídačka na to reagovala oddychovým časem. Hráči se uklidnili a drželi dále utkání pod kontrolou.

V čase 54:50 hosté možná trochu překvapivě odvolali brankáře. Risk se jim však hrubě nevyplatil, protože ihned po vhazování vyrazil Fiala střelu k Boháčkovi, ten puk o mantinel vyhodil do středního pásma, kde ho dojel nehlídaný Příhoda a proti prázdné brance neměl v čase 55:01 nejmenší problém – 7:4.

V úplném závěru hrála Příbram další dlouhou přesilovku pěti proti třem. Domácí úspěšně vzdorovali 75 vteřin a Příbram nepustili ke střele. Nestačili ale vystřídat, a tak ani navrátilec z trestné lavice Krejsa nedokázal po dalších sedmnácti vteřinách zabránit poslední brance utkání – 7:5.

V bouřlivé atmosféře, ke které přispěl i početný hostující kotel, vybojovali Mělničtí důležité tři body do tabulky a ke stoprocentní jistotě postupu do play off jim stačí vytěžit ze zbývajících čtyř utkání tři body. Příbram už má účast v play off jistou.

Mimořádnou pochvalu zaslouží i fanoušci obou soupeřů. Kromě několika momentů, kdy spílali rozhodčím za sporné momenty, fandili neúnavně celý zápas a dokonce se několikrát vzájemně zdravili. A to je něco, co opravdu není zcela běžné a potěší to všechny přítomné…

Branky: 2. Havel (David, Příhoda), 10. Boháček (Příhoda, David), 18. David, 24. Vernek, 30. Příhoda (David, Havel), 39. Stinka (Nový), 56. Příhoda (Boháček, Fiala) - 14. Pejsar (Pekárik), 22. Kadič (Mikeska, Tylich), 23. Mácha (Mikeska), 49. Valášek (Mácha, Grubner), 60. Kadič (Mikeska, Mácha). Střely na branku: 26:41 (11:14, 8:10, 7:17). Vyloučení: 10:5. Využití: 1:2. Diváci: 300. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:5

HC Příbram: Jiří Komínek (Kim Vávra) - Michal Matouš, Petr Šlemenda, Jan Grubner, Hynek Tylich, Petr Horáček, Michal Grín, Martin Kozelka, Tomáš Flieger - Miroslav Polák, Jakub Kadič, Martin Hrala - Ondřej Mácha, Ondřej Mikeska, Tomáš Jobek - Michal Staňo, Ondřej Pejsar, Martin Valášek - Jiří Komínek, Ondřej Pekárik, Jakub Furch.