Strakonice - Příbram
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Hosté byli v úvodu aktivnější a šance Jobka a Pejsara musel řešit parádními zákroky až gólman Špiler. Na straně domácích byl vidět především šikovný Major. Ani on však nedokázal vyzrát na strážce branky.

V čase 13.13 padl první gól zápasu, když Příbramští dostali výhodu přesilové hry, kterou zužitkovali už po deseti vteřinách. Za Špilarova záda dostal puk Pejsar.

Od té chvíle si více šancí vytvořili domácí, ale nedokázali žádnou akci dovést do správného konce, a tak se šlo do první přestávky s těsným vedením Příbrami.

Druhou třetinu začali hosté s výhodou dvou hráčů v poli, neboť kromě vyloučení v závěru první části dostali domácí ještě trest za pozdní příchod na led. Ve třech se však domácí statečně bránili a gól nedostali.

Jenomže už necelou půl minutu poté, co se vrátili do plného počtu hráčů, ujel jim Pejsar, našel najetého Hlaváče, a ten z voleje prostřelil Špilera – 0:2.

Domácí mohli snížit ve vlastním oslabení, ale Růžička poslal puk těsně vedle. Na druhé straně pak znovu ujížděl Jobek sám na brankáře, ale ani tentokrát neuspěl.

V polovině utkání Příbram vystřídala gólmany a Jiřího Kořínka nahradil Kim Vávra.

Poslední část pro změnu zahájili přesilovkou domácí a sehráli jí výborně. Jenomže Růžička nedokázal trefit prázdnou branku, a tak se skóre neměnilo.
Strakoničtí připravovali jeden útok za druhým, ale branka jim v sobotním přípravném duelu souzena nebyla. Postupně se neprosadili Pitel, Růžička, ani obránce Kloud a nejaktivnější hráč domácích Major.

Tlak Strakonic zabrzdila až řada vyloučení, přičemž ústřední postavou byl Kepl. Ten nejprve oplácel příbramskému Polákovi a poté, co se vrátil z trestné lavice byl vyloučen tentokrát na 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

V poslední pětiminutovce zastavil Vávra průnik Majora a střela Černého mířila do masky brankáře.

Závěr byl ve znamení velkých emocí, když si hráči nenechali líbit fauly na své brankáře.

Branky: 14. Pejsar (Cmunt), 23. Hlaváč (Pejsar). Vyloučení: 14:5. Využití: 0:1. Střely: 31:35 (10:15, 10:12, 11:8). Rozhodčí: Jílek – Vovčko, Diviš. Diváci: 90.

HC Příbram: Jiří Kořínek, Kim Vávra - Michal Matouš, Petr Šlemenda, Jan Grubner, Michal Grín, David Varačka, Martin Kozelka – Ondřej Pejsar, Tomáš Hlaváč, Roman Cmunt – Jakub Furch, Miroslav Polák, Tomáš Jobek.