Novou sezonu jste začali vítězně. Byl jste tedy s úvodním vystoupením spokojený?
Úvodní zápas je vždy tak trochu specifický. Kluci byli už v pátek na tréninku nervózní a samotný začátek zápasu byl pro ně vlastně vysvobozením. To je ale před každou sezonou stejné. Jinak s úvodním vystoupením jsem byl nadmíru spokojen. Kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a hned od úvodního hvizdu rozhodčího bylo vidět, jak moc chtějí vyhrát. Hodně střelby a bruslení. Poprvé nám to tam spadlo sice až v padesáté minutě, ale to je úplně jedno. Kluci šli za jasným cílem a za to jim strašně děkuji. Vlašim patří totiž k ne příliš oblíbenému soupeři. O to více si cením těch prvních tří bodů.

Co všechno je v HC Příbram jiné oproti loňské sezoně?
Těch změn je hned několik. Zmíním se jen o těch největších. Milan Filipi se stal šéftrenérem pro naše nejmenší, tedy od náboru po čtvrté třídy. Ve správní radě vystřídal Petra Erbena Filip Svoboda. Realizační tým áčka posílil JUDr. Josef Liška. Bohužel se nám nepodařilo „udržet" nově vyhlídnutého šéftrenéra mládeže pana Živného, a tak Jaroslav Brabec ke své manažerské činnosti musí opět obout brusle a řídit kormidlo coby šéftrenér mládeže, tedy od mladších žáků po starší dorost. A jako neúspěch musíme považovat opětovné neobsazení juniorky.

Jak moc se změnil kádr A-týmu?
Opět se omladil. V týmu vedle Honzy Grubnera naskakují hned tři další hráči ročníku 1994 (Zdeněk Císař, Tomáš Klemš a Lukáš Kokštejn). Dále je to Martin Lipka (roč. 1993), který se ředvádí v dobrém světle, novicem je vlastně i uzdravený Michal Řehák. V průběhu sezony by mohl naskočit i Roman Cmunt, který je již po operaci kolena. Na soupisce máme celkem 27 hráčů. Odešel nejproduktivnější hráč loňské sezony Ondřej Mácha, což je určitě velká škoda. Zahraniční angažmá zlákalo Michala Grina s Ondřejem Pekarikem.

Kdo by měl být lídrem týmu?
Myslím, že se mnou bude teď souhlasit trenér Milan Filipi, když řeknu, že je daleko důležitější, abychom hráli jako tým. Je úplně jedno, kdo bude dávat góly a rozhodovat zápasy. Předváděná hra se musí především líbit našim fanouškům a divákům. Těch hráčů je hned několik, kdo by mohl být lídr. Třeba Míra Polák. Ale neříkejte to soupeřům… (smích)

Předpokládám, že je opět vaším cílem dostat se do kvalifikace o II. NHL…
Ano, cílem je vyhrát přeborníka kraje a dostat se do kvalifikace. Doufám, že bude platit do třetice všeho dobrého…

V kom vidíte největší favority na prvenství v letošním ročníku KLM?
Těch favoritů bude určitě více a tabulka bude určitě hodně vyrovnaná. Tak jako loni. Boleslav, Popovice, Rakovník, Slaný, ale třeba i Jesenice velice zajímavě posílila. Ale zeleno-černo-bílý kůň je jen jeden…

V souvislosti s vašimi ambicemi, neuvažovali jste o navázání spolupráce s některým z klubů z vyšších soutěží?
Do play off může nastoupit jakýkoliv hráč, který bude mít vyřízen přestup nebo hostování do 31. ledna 2014. Těch možností je tedy hned několik. Náš klub spolupracuje již druhým rokem s Kladnem, zatím tedy pouze v mládežnických kategoriích. Ale i zde bychom mohli hledat pomoc třeba u extraligových juniorů. Není žádným tajemstvím, že u nás již několikátý týden trénuje „Kladeňák" Radek Bělka a brzy zasáhne i do zápasu.

Když už jsme u těch jiných klubů, neměl jste chuť odejít bojovat o vyšší soutěž někam jinam? Přeci jen se v Příbrami nedaří boj o postup již delší dobu…
Ne, neměl. To by se nejdříve muselo stát něco špatného v HC Příbram. Je pravda, že se několik jedinců na poslední valné hromadě snažilo současné vedení HC odvolat, ale neúspěšně. Kdyby k tomu přeci jen jednou došlo, asi bych na hokej na nějakou dobu zanevřel. Už jednou jsem uvažoval, že „áčko" přenechám někomu jinému a na hokej se budu pouze chodit dívat. Ale atmosféra v kabině, skvělá parta, která se utvořila po příchodu Milana Filipiho na pozici hlavního trenéra a hlavně skvělí fans mé rozhodnutí zahnali. A také je tu samo sebou ta touha postoupit do druhé ligy. To mě zatím žene stále dopředu.

Dal jste si nějakou metu, do kdy nejpozději byste chtěl, aby se do Příbrami vrátila II. NHL?
Ano, dal. Ale neprozradím. Mám ale ještě pořád čas to společně s klukama dokázat.

Jak jste v létě sledoval stěhování extraligy z Českých Budějovic do Hradce Králové?
To dramatické dění v Budějovicích jsem sledoval v médiích. V Budějovicích jsem se totiž narodil, takže k tomuto městu mám stále velice blízko. My jsme měli díky Jardovi Brabcovi docela dobrý přehled, co se v Budějovicích dělo.

Když už se bavíme o Extralize, byl by příbramský stadion k této soutěži způsobilý?
Abych se přiznal, tak ty podmínky nemám nastudované. Určitě ale nesplňuje požadavky časomíra, pravděpodobně ani mantinely a ozvučení. Těch požadavků je určitě více, co příbramský stadion nesplňuje, vše je otázkou peněz.

Neuvažovali jste o tom, že byste třeba v rámci náboru dětí nebo nalákání fanoušků nabídli některému extraligovému klubu odehrát zde mistrovské utkání?
I s touto myšlenkou jsme se zabývali a zůstává stále otevřená. Určitě zde budeme chtít zopakovat nějaký zápas mládežnických reprezentací.