Blíží se závěr základní části, už tedy určitě znáte sílu jednotlivých soupeřů. Je aktuální pořadí ve skupině B odpovídající tomu, jak se týmy prezentují?
Myslím si, že ano. Když to vezmu popořadě, tak u týmu Jesenice se to dalo čekat, jelikož má i A tým a mohou si tedy různě vypomáhat, Žebrák svou výkonnost potvrzuje již několikátou sezonu. Velkým překvapením je pro mě mužstvo HK Příbram, naopak zklamáním jsou Hořovice, které podle všech informací měly před sezonou nejvíce posílit, a to hlavně z důvodu odhlášení jejich A týmu, a tím přesun hráčů do meziokresního přeboru. Ovšem něco se jim asi nepodařilo, protože odkládají jeden zápas za druhým a scházejí se v malém počtu. Cerhovice mají určitě kvalitní mužstvo, to dokazuje i to, že spoustu zápasů prohrávají o jednu branku, ale asi nemají to potřebné hokejové štěstí. Každopádně musím přiznat, že skupina je velice vyrovnaná a každý může kohokoliv porazit, ale stejně tak s kýmkoliv prohrát.

Jak jste spokojený s činností vašeho klubu v dosavadním průběhu sezony?
Co se týče chodu klubu jako takového, jsem přímo nadšen, protože si myslím, že málokterý tým má takové podmínky, jako máme my. Co je ovšem pro mě samotného zklamání, je přístup některých hráčů jak k zápasům, tréninkům, ale i spoluhráčům. Myslím tím hlavně docházku, protože na ledě každý podává maximální výkony. Samozřejmě vím, že hrajeme pro radost a hokej je jen koníčkem a nikoho nemůžeme nutit chodit, ale na druhou stránku je to nějaká zodpovědnost vůči mužstvu, kterou by měl mít každý v sobě a věřím, že když se bude jen trochu chtít dá se spoustu věcí přehodit či zařídit, aby na utkání nechyběl. Je to strašně těžké bojovat proti kompletním týmům, když jedeme na zápas bez sedmi lidí. Stojí nás to spoustu sil, které pak hledáme i v dalších zápasech.

Už sledujete i soupeře z druhé skupiny? Kdo tam patří podle vás mezi favority?
Druhou skupinu nesleduji vůbec. Vím jen, že silná bude určitě Žilina, která je velice ambiciózní. Jinak o ostatních soupeřích nevím naprosto nic.

Jakým způsobem vlastně bude probíhat nadstavba?
Ona žádná nadstavba ani nebude, jelikož se před sezonou odhlasovalo play off. My a ještě jeden tým jsme byli proti, bohužel jsme byli přehlasováni. Tento systém je výborný pro hráče, kteří se tím živí a mužstva mají k dispozici třeba i čtyřicet hráčů, aby mohla zápasy odehrát. Jenže my v okresním přeboru až na pár výjimek tyto možnosti nemáme, a tak může nastat situace, že můžeme v základní skupině hrát výborný hokej a třeba ji i vyhrát, ale pak se může přihodit pár zranění či jiných důvodů absence spoluhráčů a jediný týden rozhodne o tom, že sezona byla vlastně zbytečná. Minulý rok byl systém jistě spravedlivější, protože i když nastala již výše zmíněná situace, neznamenalo to konec sezony, ale měli jste možnost vše napravit, protože se v nadstavbě odehrálo deset utkání proti týmům z opačné skupiny. Titul je potom zasloužený, protože se musíte utkat se všemi mužstvy a musíte prokázat, že jste opravdu nejlepší.