Už jste oslavili získaný titul?
Oslavy se ještě nekonaly. Po sobotním zápase jsme zašli na zimáku na pár piv a domluvili se na termínu Dopukné 18. března v Obecnici. Tam titul oslavíme. O délce oslavy se dá spekulovat, ale asi se trochu zdržíme (smích).

Je to vaše premiérové prvenství nebo už jste předtím vyhráli?
Není. V novodobé historii Slavoje, datované od sezony 2008/09, kdy se začal znovu hokej v Obecnici hrát, je to po sezoně 2011/12 druhý titul.

Podle konečné tabulky vypadá soutěž hodně vyrovnaně. Byla náročnější než ty předešlé?
To si nemyslím. V minulých ročnících dominoval tabulce Žebrák, který nyní hraje krajskou soutěž a na dalších místech je to přibližně stejné – my a Solopisky, Černošice, HK Příbram. Konečná tabulka je na prvních třech místech s rozdílem bodu hodně vyrovnaná, ale částečně za to mohou naše hodně bídné výkony. Zejména proti Mníšku a HK Příbram, kdy jsme oba zápasy prohráli a hodně si tak zkomplikovali závěr sezóny a přišli zbytečně s hratelnými soupeři o čtyři body. Naštěstí pro nás jsme tato zaváhání napravili a vítězstvím v posledním rozhodujícím utkání získali letošní titul. Potvrdili jsme tím přísloví, že zajíci se počítají po honu (smích).

Překvapením sezony by se dal označit Mníšek…
Určitě, letos se prodral na medailové příčky. Má ve svém středu několik hráčů se zkušenostmi z mnohem vyšších soutěží než je okres a zejména v útoku jsou velmi silní. Trochu ústup ze špičky naopak vidím u Černošic, kde zřejmě probíhá generační výměna. Po zapracování mladých hráčů však určitě budou chtít v budoucnosti navázat na lepší umístění. Jako černého koně příští sezony vidím HK Příbram, našeho tréninkového sparingpartnera. Posílil kádr a když ještě doplní pár hráčů, aby nehráli zejména při venkovních utkáních jenom na dvě pětky, dají o sobě určitě vědět. Letos pro ně smolná brambora.

Co jste říkal na úvod rozhodujícího zápasu, kdy posílal rozhodčí na trestnou lavici jednoho hráče za druhým?
Takový vývoj jsem předpokládal. Hlavní rozhodčí musel nasadit od začátku přísný metr a pískat i zákroky, za které by jindy možná nevylučoval. Tento zápas se původně nedohrál, rozhodčí ho předčasně ukončil, navíc to byl nyní přímý souboj o titul a dalo se předvídat, že utkání bude opět vyhrocené. Vedení soutěže to nepodcenilo a byli nominováni zkušení rozhodčí z vyšší soutěže. Ani to, bohužel, nepomohlo…

Co byste naopak řekl k závěru utkání?
Byl to infarktový závěr. Po jasném vedení 5:2 zhruba v polovině třetí třetiny jsme si to měli lépe pohlídat. Neukázněností jsme se nechali zbytečně vylučovat a soupeři dali šanci snížit až na 5:4. Naštěstí vzápětí navýšil naše vedení Libor Procházka a to soupeře asi zlomilo. Nicméně špatným střídáním a tím zbytečným oslabením jsme nabídli Solopiskám další šanci v čase 1:45 min. před koncem. Při jejich power play 6 na 4 jsme už další drama nepřipustili a utkání dovedli do vítězného konce.

Co rozhodlo ve váš prospěch a v zisk titulu přeborníka MOP?
Rozhodující byly tři faktory. Prvním byl náš bojovný, zodpovědný a o hodně zlepšený výkon oproti utkáním s Mníškem a s HK Příbram a veliká vůle po vítězství. Druhým faktorem byl nedisciplinovaný přístup hráčů a, bohužel, i vedení Solopisk. Věnovali se více rozhodčím než hokeji a byli tak zbytečně vylučováni. To byla velká černá kaňka na jinak dramatickém a bojovném utkání, které se muselo divákům líbit. A třetím faktorem v náš prospěch, který nás hnal za vítězstvím, byl obdivuhodný výkon našich fanoušků. Celý zápas nás neúnavně povzbuzovali a vytvořili tak úžasnou atmosféru přesahující rámec okresního přeboru. Za jejich skvělou podporu nejen v tomto utkání, ale po celou sezonu na všech utkáních, včetně těch venkovních, bych jim chtěl poděkovat. Bylo vidět a po jejich příchodu po zápase do naší kabiny i z jejich hlasů slyšet, že do utkání dali všechny síly. Takové fanoušky nám všichni závidí. Jsme na ně náležitě hrdí a už se těšíme na oslavu společného úspěchu, kterým zisk titulu přeborníka MOP určitě je.