Do finálové skupiny jste postoupili suverénním způsobem. Bude to pro vás výhoda nebo naopak je potřeba euforii zkrotit?
V letošní sezoně se nám zatím daří a máme i potřebné štěstí. Ve čtyřech vyrovnaných utkáních jsme vyhráli o jediný gól, dvakrát jsme remizovali. Tato utkání mohla skončit i v náš neprospěch a bylo by vše úplně jinak. O euforii bych mluvil opatrně. Stojíme nohama na zemi a nemáme hlavy v oblacích z vyhrané skupiny. V tabulce máme před zahájením finálové skupiny náskok dvou bodů před Žilinou a tří bodů před juniory z Černošic. Na další dva týmy pak pouze čtyři body. Ve finálové skupině se hraje o 16 bodů, takže náš „náskok“ je zanedbatelný. Je příjemné, že jsme dosud neprohráli, ale může to být i určitá nevýhoda, protože soupeři se na nás více zaměří a budou víc chtít náš „skalp“.

Čekal jste tento průběh sezony?
Ano i ne. Po loňském děleném 5. až 8. místě jsme určitě k favoritům soutěže nepatřili a možná i proto se nám dařilo skupinou nepozorovaně proplouvat. Minulou sezonu jsme skončili v play off na Kladně s torzem týmu, a tak jsme sháněli nějaké posily. Podařilo se několik kluků získat a rozšířit kádr mužstva a ve skrytu duše jsem doufal, že by to letos mohlo být o něco lepší. Někteří klíčoví hráči ale v důležitých utkáních stejně chyběli a třeba doma s Hořovicemi nebo venku s Černošicemi jsme hráli pouze v deseti nebo jedenácti a jenom velikou bojovností a vrchovatou dávkou štěstí se nám podařilo uspět. Po takových utkáních potom cítíš, že je zdravé jádro týmu a více se daří.

Jak moc znáte soupeře ze druhé skupiny?
Kromě juniorů z Černošic jsme hráli v minulosti se všemi mužstvy. Letos jsme neměli možnost nikoho na živo vidět, ani nemáme žádné pozorovatele, kteří by nám soupeře okoukli a podali reference. Očekávám, že zápasy budou vyrovnané. Hodně bude záležet na tom, jak se který tým k utkání sejde a hlavně v jakém složení. V každém týmu bývají zhruba tři – čtyři klíčoví hráči a při jejich částečné absenci se síla a výkon mužstva může nepředvídatelně změnit.

Kdo bude největším konkurentem v boji o první místo?
Určitě bude hodně silná Žilina, která, jak jsem se dočetl v Kladenském deníku, má čerstvé posily z druholigových Řisut. Neznámou jsou junioři Černošic. Hořovice mohou výrazně posílit o hráče z áčka, Kladno bývá doma hodně silné, Černošice B je výborný tým a jsou prozatím asi za svým očekáváním. Je to hodně otevřené a já si myslím, že od 6. místa stávající tabulky může vyhrát kdokoli. Pětibodový rozdíl mezi prvním a šestým může být po třech odehraných kolech smazaný. Lány a Žebrák už asi mají velkou ztrátu, ale třeba Žebrák může na nekrytém stadionu v Hořovicích obrat o body nejednoho „papírového“ favorita a tabulku hodně zamotat. Vždyť je loňským finalistou a má několik hodně šikovných hráčů. Záleží, jak se dosud scházeli a možná jim i chybělo více toho štěstí, které zatím přálo nám.

Pokud by se vám podařilo MOP vyhrát, přemýšleli byste o přihlášení do krajské soutěže?
My bychom určitě vyšší soutěž hrát nechtěli. Do krajské soutěže může postoupit případný zájemce i třeba z 5. místa, protože v minulosti nikdo z vítězů neměl zájem vyšší soutěž hrát a myslím si, že nikdo takové ambice v MOP nemá ani tuto sezonu. Možná to posílená Žilina zkusí, když se vyzbrojila druholigovými hokejisty, kdo ví? V sezoně 2004/5 jsme s Oldou Srchem a Martinem Ručkou hráli Krajskou soutěž za Spartak Příbram a proto z vlastní zkušenosti vím, jak veliký je to výkonnostní skok. My tým na Krajskou soutěž určitě nemáme, jenom několik jedinců, kteří by na ní výkonnostně určitě měli, ale jsou ve velké menšině (smích). Je to také otázka financí, více cestování atd. Takže shrnuto, Slavoj Obecnice určitě hrát vyšší soutěž nebude, i kdyby se mu podařilo tento ročník MOP vyhrát, což by byl v letošní konkurenci pro nás obrovský úspěch.