S jakým cílem jdete do letošní sezony?
Dílčím cílem bude postup do play off, tedy skončit ve skupině do čtvrtého místa. Čím výše, tím lépe, protože nás bude potom čekat papírově slabší soupeř. Play off je loterie a já opakovaně tvrdím, že na této soutěžní úrovni je to nesmysl. Můžeš vyhrát základní skupinu, ale do play off se zraní nebo onemocní dva hráči, další dva musí do práce, další nemůže z rodinných důvodů a rázem máš mužstvo v rozkladu a můžeš vypadnout i se soupeřem, kterého bys v kompletní sestavě porazil. A je po sezoně, není o co hrát. V minulé sezoně spoustu týmů už o umístění nechtělo hrát, proto se letos na aktivu dohodlo, že se soutěž dohraje i o umístění. Hokej není levná záležitost, a i když hrajeme, jak se říká, na žízeň, chceme uspět. Dlouhodobější soutěž je spravedlivější a objektivně vypovídá o síle týmu v průběhu celé sezony. Bohužel, většina zástupců mužstev MOP tento model nechce hrát, tak se hraje play off. Pokud se nám podaří dostat do play off, potom bude naším cílem nějaký pohár. Mimo touhy po co nejlepším umístění je naším cílem hrát takový hokej, aby bavil nás i naše super fanoušky a ostatní diváky.

Kdo bude favoritem ve vaší skupině a kdo na celkové prvenství?
Nikoho jsem ještě letos hrát neviděl, ani nemám zprávy o přípravných utkáních ostatních týmů a už vůbec netuším, jak kdo posílil. My jsme sehráli dva přípravné zápasy s Černošicemi. Jednou jsme vyhráli my, podruhé oni a paradoxem je, že vždy vyhráli hosté. Při tipování proto budu vycházet z předchozích sezon. V naší skupině B bude o postupovou čtyřku boj. Myslím, že se rozhodne mezi Jesenicí, Žebrákem, Solopyskami, HK Příbram a námi. Dobřichovice vůbec neznám, ale v minulosti byly vždy na chvostu tabulky. Cerhovice jsem v této sezoně ještě neviděl, tak mohou třeba být černým koněm na postup. Ve skupině A budou mezi favority patřit Žilina, Černošice, HC Kladno (sestoupilo z krajské soutěže). Lány s Dolem Kladno se zřejmě poperou o čtvrté postupové místo. Nově hraje MOP Nové Strašecí a může být třeba černým koněm skupiny.

Jaké se udály změny ve vašem kádru?
Po sezoně odešel do HC Příbram Michal Sirotek, ale nahradil ho Martin Kozelka. Přišel Franta Větrovský ze Zvírotic (Sedlčanský pohár), který za nás kdysi hrával. Měl by přijít bývalý hráč HC Příbram Ondřej Fraňo, ale z pracovních důvodů se ještě neobjevil. Ještě máme jednoho hráče v hledáčku, ale to je zatím ve hvězdách. Zapojil se jako rezerva na post gólmana Tomáš Brůček (předloni chytal za Drásov v Sedlčanském poháru). Skončil Martin Ručka ze zdravotních důvodů, ale ten už hrál i v minulé sezoně sporadicky a spíše se zapojoval jako kouč. Do HK Příbram odešel ještě Pavel Tobolič, a to jsou prozatím všechny změny. Máme kádr cca 20 hráčů. Někteří se ještě neukázali, což je, vzhledem k tomu, že nám v sobotu začíná soutěž, na pováženou. Ale to já, bohužel, neovlivním.