Kanadský celek s dlouhým názvem The Women of Winter Vancouver si Stračenky pozval ve středu do Roudnice. „Děvčata už mají s kanadskými týmy více zkušeností. Vždy se pro utkání dají dohromady sedlčanské Stračenky se Lvicemi z Dublovic. Tým Kanada Moose porazily 7:1 a Fun Galls pak 10:2. Tento zámořský tým se však prezentoval velmi dobrým výkonem a vítězství Stračenek se nerodilo snadno," prozradil trenér sedlčanského družstva Stanislav Tichý.

V první třetině se po počátečním oťukávání oba ženské týmy dostávaly do šancí celkem jednoduše, i když na Stračenkách bylo znát, že jsou poprvé v sezoně na ledě. Obě brankářky musely čelit několika střelám.

Po jednom ze závarů před brankou Sedlčan šly ženy z vancouverské oblasti do vedení, když v 10. minutě dorazila střelu do branky Christie Langton. Stračenky se však nenechaly zaskočit a stále dobývaly branku kanadské brankářky Kathy Haltay.

Do druhé třetiny se obraz hry téměř nezměnil. „Náš tým se tlačily do zakončení, ale zároveň se děvčata dopouštěla nepřesností a také narážela na velmi dobrou kanadskou obranu. Soupeřky z Kanady se také prezentovaly několika rychlými výpady, což nám značně komplikovalo život," komentoval dění na ledě Tichý.

Přesto došlo k vyrovnání. Při přesilovce a po několika střelách na branku Vancouverských našla ve 26. minutě před brankou Kachlíková nikým neatakovanou Mich. Spilkovou, a ta srovnala skóre -1:1.

„Až do konce druhé třetiny se poté hrál bojovný hokej s řadou šancí na obou stranách, ale skóre se zatím neměnilo," říká Stanislav Tichý.

Po úpravě ledové plochy začalo závěrečné dějství, ve kterém začala sedlčanská děvčata více prověřovat kanadskou brankářku. Soupeřky však stále hrozily zejména po jejich vyhraných buly v pásmu Stračenek. Zvláště střelba od modré čáry a jejich důraz před brankou byl velmi nebezpečný. Ale pozorná brankářka Stračenek už puk za svá záda již nepustila.

Byly to naopak Stračenky, které využívaly prostoru k útočení. Ve 41. minutě se to povedlo dokonale, když využily zaváhání obrany soupeřek a po přihrávce Moulíkové zakončovala Vystydová – 1:2. Když pak před koncem utkání přidala po hezké přihrávce Skalové další branku Prošková, bylo rozhodnuto, že Stračenky vyhrají i svůj třetí souboj s kanadským protivníkem.

„Podání rukou, vyfocení několika fotografií a poděkování ze stran obou týmů, zvláště kanadských hráček se slovy ,,good game" bylo hezkým zakončením hokejového večera. Chci poděkovat lidem, kteří ženský hokej v Sedlčanech podporují. Zejména sponzorům. Budeme se těšit na případnou další spolupráci," uzavřel vyprávění o přátelském utkání trenér sedlčanského týmu Stanislav Tichý.

The Women of Winter Vancouver – HC Stračenky Sedlčany 1:3 (1:0, 0:1, 0:2). Branky: Langton – Mich. Spilková, Vystydová, Prošková.
Sedlčany: Dufková – Čermáková, Mich. Spilková, Krejčová, Slámová – Moulíková, Chaloupková, Vystydová, Kachlíková, Skalová, Prošková, Bendová, S. Čejdová, A. Čejdová a Marc. Spilková. Trenéři: S. Tichý, S. Hanuš a M. Čermák.