Stračenky si však vedly velmi zdatně a už od začátku dávaly najevo, že se soupeře, který nastoupil se třemi pětkami, nebojí. Brankostroj odstartovala Jitka Skalová, která krásnou brankou dostala hosty do vedení. Pak následovaly další góly z holí Lucky Moulíkové, Anety Čejdové a opět Lucky Moulíkové a na ukazateli skóre svítilo pro domácí už hrozivých 0:4!

Viditelně zaskočené liberecké hráčky však ani ve druhé třetině hru nezlepšily. Vyčnívala pouze Kawková, která dvakrát snížila.

Stračenky však po trefách Martiny Kachlíkové a Anety Čejdové i během druhé přestávky vedly o čtyři branky.

Třetí třetina ale pro hosty začala nešťastně. Kawková se ihned po buly prodrala přes obranu a snížila na 3:6. Soupeřky gól nabudil natolik, že začaly používat i nečestné praktiky v soubojích (o slovníku nemluvě) a tlačily na hostující tým, na kterém bylo vidět, že přestávka mezi třetinami nebyla to pravé.

Stračenky ztrácely koncentraci, ubývalo sil a začaly mít i trochu strach o výsledek, když opět Kawková větrala hostující obranu a skóre se dostalo až do stavu 6:6.

Ani tento výsledek ale nebyl konečný. V čase 59:42 si musely Stračenky vypít kalich hořkosti do dna a byla to opět Kawková, která se po buly v obranném pásmu Tygřic odpoutala od své strážkyně, proskočila mezi obránci a samostatnou akci zakončila pěknou střelou, kdy nedala Tereze Hřebejkové v brance žádnou šanci – 7:6.

Po utkání tedy zavládlo v kabině velké zklamání, které se ale postupně vytrácelo. Takovýto průběh nikdo nečekal. Stračenky alespoň získaly v utkání s ligovým týmem opět cenné zkušenosti, které se jim jistě budou hodit v dalších utkáních.

HC Tygřice Liberec – HC Stračenky Sedlčany 7:6 (0:4, 2:2, 5:0)
Branky: Kawková 6, Svatošová – Lucie Moulíková 2, Aneta Čejdová 2, Jitka Skalová, Martina Kachlíková.