Klatovy - Příbram 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Od začátku zápasu působili klatovští dorostenci ospale, jejich hra neměla patřičné grády, snad pod dojmem, že "už o nic nejde". Příbram byla v 1. třetině aktivnější, Klatovští byli všude o krok později a mohou děkovat gólmanu Šprochovi za to, že se do šaten šlo za bezgólového stavu.

Ve 2. třetině Klatovy srovnaly hru, ale obrana Příbrami pracovala spolehlivě a příbramský gólman Riegel se místy nudil. O vzruch se postaral v 27. min. Pytel, jehož dravý průnik zastavila ve vyložené pozici příbramská obrana pouze faulem a Klatovy měly výhodu trestného střílení. Jeho exekuce se ujal sám postižený Pytel, jeho úmysl však vystihl Riegel. Další pohroma pro klatovské přišla vzápětí. Opora obrany Reithar si vyvrkl kotník a musel odstoupit. Hra Klatov upadla opět do průměru a zákonitě přišel trest. Po levém křídle unikl Filkorn, po objetí klatovské branky nadvakrát překonal Šprocha a dostal hosty do vedení. Těch bylo rázem plné hřiště a nutili Klatovy k faulům. V přesilovce před koncem 2. třetiny udeřila Příbram podruhé, 7 sekund před 2. sirénou zvýšil tečovanou střelou na 2:0 pro hosty Přibyl.

O přestávce došlo k bouřce v kabině domácích a ke změnám v jejich sestavě. Jejich hra se zlepšila, vytvářeli si šance, ale vždy chyběl kousek štěstí k tomu, aby se mohli radovat ze vstřeleného gólu. Naděje svitla domácím v čase 57:32, kdy byl vyloučen hostující Přibyl. Klatovy se usadily před příbramskou brankou a odvolaly brankáře. Svoji přesilovku 6 na 4 však zahrály špatně, navíc po minutě zcela zbytečně faulovaly a připravily se o poslední možnost na zvrat v utkání. Ještě jednou odvolaly Klatovy gólmana, zkusily přesilovku 5 na 4, ale Příbram se ubránila a zaslouženě zvítězila.

Branky a nahrávky: 30. Filkorn, 40. Přibyl (Polák, Vogeltanz). Vyloučení: 8:5, navíc Šklebený (KLT) 10 min. vražení na hrazení. Využití: 0:1. Diváci: 60.

HC Příbram: Riegel, (Kořínek) - Šmerhovský, Kadič, Hlaváč, Hlinka, Filkorn, Přibyl, Sirotek, Hyspecký, Ziopulos, Vogeltanz, Stoklasa, Pokorný, Polák, Šmejkal, Lipka, Weiss.

Tabulka kvalifikace

1. HC Příbram 3 3 0 0 12:2 6

2. HC Chrudim 3 2 0 1 10:10 4

3. HC Klatovy 4 0 0 4 8:18 0

V neděli kvalifikace dorostu končí. Utkají se HC Příbram a HC Chrudim. Příbramským stačí k zajištění postupu neprohrát o tři a více branek.