Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Hokejisté HC Příbram prohráli s Jesenicí

Velké Popovice - V dalším kole Krajské ligy mužův ledním hokeji bojoval příbramský celek hlavně s jesenickým gólmanem.

8.11.2009

HC Příbram.Foto: Deník

HC Jesenice - HC Příbram
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Do Velkých Popovic k zápasu s Jesenici odcestovalo pouze 13 příbramských hráčů, to ale nebylo v historii poprvé…

První třetina byla více, než vyrovnaná. První velkou šanci měl hostující Mácha, ale brankáře Hinze neprostřelil. O jednobrankovém náskoku rozhodla první chyba hostů v 19. minutě. Peška vystřelil od modré a příbramský brankář toho moc neviděl -1:0.

Do druhé třetiny vstoupili hosté s jasným cílem a instrukcemi od trenéra Macha. Domácí k ničemu nepustili, ale v jejich brance stál výborný Hinz, zatím jediná překážka. V 31. minutě posoudil rozhodčí Doubek Hralův zákrok jako naražení na mantinel a poslal ho předčasně do sprch. Rozhodčípřitom přehlédl, že se Hrala netrefil.

Domácí v pětiminutové přesilovce dosáhli branky, kterou však hlavní rozhodčí po upozornění čárového neuznal. Příbramští toto oslabení přečkali díky zvláště velké obětavosti a svou aktivní hrou si vynutili fauly ze strany domácích. Hosté sice přestříleli domácí v poměru 17:4, ale brankáře překonat ve druhé části nedokázali.

Začátek poslední třetiny přinesl stejný obraz hry, jako ve druhé části. Hosté aktivnější a neustále zle dotírali na brankáře Hinze. Ten působil i díky své obrovité postavě, jako nepřekonatelná zeď.

To ale platilo pouze do 48. minuty. Kapitán Matouš vybídl rozjetého Jobka, a ten vyrovnal- 1:1.

Příbramští následujících pět minut válcovali domácí. Může je jenom mrzet, že se nepodařilo překonat Hinze i podruhé, příležitost k tomu měl znovu Jobek, ale i Mácha.

Od 54. minuty dal o sobě vědět hlavní rozhodčí Doubek. To vyloučil dost přísně po vzájemném souboji také hostujícího Procházku, který byl evidentě držen pouze jesenickým Štíbrem. Minutu na to se zaměřil na osobní souboj Matouše s jesenickým útočníkem a přehlédl podražení příbramského obránce Kozelky. Vyloučen byl pouze hostující kapitán. V 56. minutě se vylučovalo znovu na straně hostů, jmenovitě Horáček za krosček, i kdyžkrosčekovat jednou rukou je dost složité…

V čase 55:57 využili domácí přesilovou hru 5 na 3 a ujali se tak vedení 2:1. V témže čase vyloučil Doubek hostujícího Kozelku na dvě minuty a pro jistotu mu přidal i desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Pokračovala tak přesilová hra 5 na 3, kterou v čase 56:48 domácí opět využili - 3:1. A aby se to nepletlo, poslal v témže čase Doubek příbramského Matouše na 2 minuty. Opět za krosček.

V 60. minutě sice vyloučil Doubek jednoho z Jesenických za příliš mnoho hráčů na ledě, ale tobyla velice slabá náplast. Závěrečná power play Příbrami již na výsledku 3:1 nic nezměnila.

Příbramští předvedli velice pozitivní výkon, v závěrečné třetině dokázali překonat i výborného domácího brankáře Hinze, který byl určitě domácí hvězdou zápasu,nevyrovnali se však s přísným metremhlavního rozhodčího Doubka.

V sobotu 14. listopadupřivítají příbramští hokejisté na svém ledě silný celek ze Slaného, který je v loňském play off vyřadil. Mají mutedy co oplácet. Přijďte povzbudit domácí borce, budou to určitě potřebovat!

Branky: 19. Peška (Spurný), 56. Spurný (Voháňka), 57. Vacek - 48. Jobek (Matouš). Vyloučení: 12:13, navíc Hrala5+20 naražení na hrazení, Kozelka (oba Pb) 10 min.
nesportovní chování. Využití: 2:1.Střely: 25:41 (11:11, 4:17, 10:13). Rozhodčí: Doubek - Hrčka, Beneš. Diváci: 48.

HC Příbram: Kim Vávra - Michal Matouš, Otakar Procházka, Martin Kozelka, Hynek Tylich, Petr Horáček - Lukáš Klaus, Ondřej Mácha, Tomáš Jobek - Martin Hrala, Jakub Peterka, Ondřej Pejsar - Lukáš Flieger.

8.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.