HC Jesenice - HC Příbram
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Do Velkých Popovic k zápasu s Jesenici odcestovalo pouze 13 příbramských hráčů, to ale nebylo v historii poprvé…

První třetina byla více, než vyrovnaná. První velkou šanci měl hostující Mácha, ale brankáře Hinze neprostřelil. O jednobrankovém náskoku rozhodla první chyba hostů v 19. minutě. Peška vystřelil od modré a příbramský brankář toho moc neviděl -1:0.

Do druhé třetiny vstoupili hosté s jasným cílem a instrukcemi od trenéra Macha. Domácí k ničemu nepustili, ale v jejich brance stál výborný Hinz, zatím jediná překážka. V 31. minutě posoudil rozhodčí Doubek Hralův zákrok jako naražení na mantinel a poslal ho předčasně do sprch. Rozhodčípřitom přehlédl, že se Hrala netrefil.

Domácí v pětiminutové přesilovce dosáhli branky, kterou však hlavní rozhodčí po upozornění čárového neuznal. Příbramští toto oslabení přečkali díky zvláště velké obětavosti a svou aktivní hrou si vynutili fauly ze strany domácích. Hosté sice přestříleli domácí v poměru 17:4, ale brankáře překonat ve druhé části nedokázali.

Začátek poslední třetiny přinesl stejný obraz hry, jako ve druhé části. Hosté aktivnější a neustále zle dotírali na brankáře Hinze. Ten působil i díky své obrovité postavě, jako nepřekonatelná zeď.

To ale platilo pouze do 48. minuty. Kapitán Matouš vybídl rozjetého Jobka, a ten vyrovnal- 1:1.

Příbramští následujících pět minut válcovali domácí. Může je jenom mrzet, že se nepodařilo překonat Hinze i podruhé, příležitost k tomu měl znovu Jobek, ale i Mácha.

Od 54. minuty dal o sobě vědět hlavní rozhodčí Doubek. To vyloučil dost přísně po vzájemném souboji také hostujícího Procházku, který byl evidentě držen pouze jesenickým Štíbrem. Minutu na to se zaměřil na osobní souboj Matouše s jesenickým útočníkem a přehlédl podražení příbramského obránce Kozelky. Vyloučen byl pouze hostující kapitán. V 56. minutě se vylučovalo znovu na straně hostů, jmenovitě Horáček za krosček, i kdyžkrosčekovat jednou rukou je dost složité…

V čase 55:57 využili domácí přesilovou hru 5 na 3 a ujali se tak vedení 2:1. V témže čase vyloučil Doubek hostujícího Kozelku na dvě minuty a pro jistotu mu přidal i desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Pokračovala tak přesilová hra 5 na 3, kterou v čase 56:48 domácí opět využili - 3:1. A aby se to nepletlo, poslal v témže čase Doubek příbramského Matouše na 2 minuty. Opět za krosček.

V 60. minutě sice vyloučil Doubek jednoho z Jesenických za příliš mnoho hráčů na ledě, ale tobyla velice slabá náplast. Závěrečná power play Příbrami již na výsledku 3:1 nic nezměnila.

Příbramští předvedli velice pozitivní výkon, v závěrečné třetině dokázali překonat i výborného domácího brankáře Hinze, který byl určitě domácí hvězdou zápasu,nevyrovnali se však s přísným metremhlavního rozhodčího Doubka.

V sobotu 14. listopadupřivítají příbramští hokejisté na svém ledě silný celek ze Slaného, který je v loňském play off vyřadil. Mají mutedy co oplácet. Přijďte povzbudit domácí borce, budou to určitě potřebovat!

Branky: 19. Peška (Spurný), 56. Spurný (Voháňka), 57. Vacek - 48. Jobek (Matouš). Vyloučení: 12:13, navíc Hrala5+20 naražení na hrazení, Kozelka (oba Pb) 10 min.
nesportovní chování. Využití: 2:1.Střely: 25:41 (11:11, 4:17, 10:13). Rozhodčí: Doubek - Hrčka, Beneš. Diváci: 48.

HC Příbram: Kim Vávra - Michal Matouš, Otakar Procházka, Martin Kozelka, Hynek Tylich, Petr Horáček - Lukáš Klaus, Ondřej Mácha, Tomáš Jobek - Martin Hrala, Jakub Peterka, Ondřej Pejsar - Lukáš Flieger.