HC Příbram - HK Kralupy
7:3 (1:1, 1:0, 5:2)

Marodka vyrazně ovlivnila sestavu domácích, celá druhá útočná formace totiž do zápasu vůbec nenastoupila. To ale ještě netušil domácí kouč, jak zamíchá sestavou rozhodčí Doubek.

V 16. vteřině vyloučil za podražení hostujícího utočníka, a tak se naskytla domácím hráčům příležitost ke skórování. Úvodní nápor domácích hosté zvládli a ve zbytku třetiny je na koně posadil rozhodčí Doubek svými výroky. Ve 4. minutě Hrala čistě odzbrojil útočícího hráče s pukem a výrok Doubka byl pro celou halu velkým překvapením. Hrala vyfasoval 5+20 minut za faul loktem. Na trestnou lavici však ani nestačil dojet a následoval trest ve hře za nesportovní chování.

Hosté tak měli pětiminutovou přesilovou hru pěti proti třem. Příbramští ještě ani nestačili vstřebat podivný výrok a na trestnou lavici putoval další hráč za zdržování.

Domácí se však velice dobře a obětavě bránili a v brance stál pozorný Vávra. Dva vyhozené puky, zastavené rozhodčími, již nemohly domácí lavičku ani překvapit. Hostům se výhodu podařilo jednou proměnit v gól. Postaral se o něj v 8. minutě Brindzej.

V 15. minutě, když na trestné lavici seděl domácí Kozelka, poprvé udeřili také domácí. V oslabení se od modré o to postaral stále se zlepšující Horáček po nahrávce Máchy.

Za zmínku ještě stojí 18. minuta, kdy rozhodčí přehlédl zákrok vysokou holí na domácího obránce Procházku. Tento zákrok odpískal až po upozornění čárového rozhodčího. Procházka skončil s tržnou ranou v obličeji v místní nemocnici a do utkání již nezasáhl.

Do druhé části vstoupili domácí již s vědomím nasazeného metru rozhodčího Doubka a jeho výroky se již nenechali rozptylovat. Ve 27. minutě ujel „po prknech“ Jobek a svou nahrávkou vybídl Máchu ke skórování - 2:1.

Ve 29. minutě následoval pěstní souboj mezi domácím Řehákem a hostujícím Eliášem. Oba zmiňovaní se poroučeli předčasně do sprch.
Kdo očekával vyrovnanou třetí třetinu, tak se pletl. K závěrečnému náporu zavelel výborně hrající Mácha. Ve 44. minutě zvyšoval na 3:1 po nahrávce Kozelky. Své příznivce měl Mácha i v publiku, které dlouho skandovalo jeho jméno.

Domácí pokračovali v náporu a skóre se měnilo hned po dalších čtyřech minutách. To se trefil Jobek, kterého vyslal do samostatného nájezdu Tylich. A příbramští hokejisté byli při chuti i dál. V 52. minutě dal na 5:1 Mikeska. Nahrával všudybyl Mácha, který byl i u další branky, když v 55. minutě našel Kadiče, a ten díky svým šikovným rukám zvýšil na 6:1.

Domácí publikum aplaudovalo a hnalo hráče do dalších útoků. V 57. minutě krásně uvolnil Mikeska Bauera, který posunul skóre již na hrozivých 7:1. Teprve pak se domácí uspokojili a nechali trošku zbytěčně v téže minutě dvakrát skórovat hosty. Ti tak kosmeticky upravili výsledek na konečných 7:3.
Příbramští tedy úspěšně zvládli další zápas a v tabulce krajské ligy jim už patří čtvrtá příčka.

V sobotu 6. prosince zajíždějí příbramští hokejisté na led lídra soutěže do Rakovníka. Domácí zápas s ním prohráli, a tak mají svému soupeři co vracet. V příbramském dresu se již představí navrátilec Miroslav Hájek, který ukončil působení v druholigovém Písku.

Branky: 15. Horáček (Mácha), 27. Mácha (Jobek), 44. Mácha (Kozelka), 49. Jobek (Tylich), 52. Mikeska (Mácha), 55. Kadič (Mácha), 57. Bauer (Mikeska) - 8. Brindzej (Silhávecký), 57. Hanoušek (Blahoš), 57. Blahoš. Vyloučení: 10:7, navíc Hrala (PB) 5+20+25 min. faul loktem a nesportovní chování, Řehák (PB) 25 min. hrubost, Eliáš (KR) 20 min. hrubost. Využití: 1:0. Oslabení: 2:0. Střely: 34:26 (8:12, 11:8, 15:6). Diváci: 136. Rozhodčí: Doubek - Hrčka, Beneš.

HC Příbram: Kim Vávra (Milan Machala) - Michal Matouš, Otakar Procházka, Martin Kozelka, Jan Vaněk, Hynek Tylich, Petr Horáček - Jakub Kadič, Ondřej Mácha, Tomáš Jobek - Ondřej Mikeska, Tomáš Anděl, Martin Hrala - Jan Bauer, Michal Řehák.