Příbram - Poděbrady
5:2 (0:0, 0:1, 5:1)

Zápas se dlouho nevyvíjel pro domácí příznivě. Vše začalo už při rozbruslení, kdy pro natažené tříslo odstoupil junior Tobolič. Do obrany tak museli útočníci Valášek s Peterkou. V prvních dvou třetinách pak Příbram hledala na obranu hostů recept.

Domácí nevyužili úvodní přesilovku, ale postupem času byli aktivnější. V 15. minutě nebezpečně vystřelil mezi kruhy Mácha, ale Král svým betonem puk vyrazil. Asi největší šanci ke skórování měl několik sekund před první sirénou Jobek. Ujel obráncům, ale kličku nedokázal dotáhnout do úspěšného konce.

Také na začátku druhé části se domácí hokejisté tlačili před Krále, ale ten chytal velice pozorně. V 26. minutě usedl na trestnou lavici domácí Kozelka, ale ani se zde moc neohřál, protože už po 15 vteřinách dorázil Svoboda střelu Šebesty do prázdné branky – 0:1.

Domácí poté přidali na důrazu, ale vyrovnat se jim stále nedařilo. Navíc v polovině utkání odražený puk zasáhl do obličeje domácího Kovacse a tržná rána mu nedovolila utkání dokončit.

V samotném závěru druhé části sice Mácha již překonal poděbradského brankáře, ale do cesty se mu postavila horní tyčka.

Do závěrečné třetiny nastoupily již pouze dvě domácí obranné dvojice. Valášek s Peterkou se zařadili do útoku a hlavně prvně jmenovaný více než znatelně oživil první formaci. Hostům rychle ubývaly síly, a tak vyrovnání viselo ve vzduchu.

Přišlo ve 46. minutě, kdy Kadič vymetl horní roh poděbradské svatyně – 1:1. Gól dodal domácím borcům sílu na otočení zápasu. Za další dvě minuty přišly velké chvíle Pejsara. Ve 48. minutě nejprve zvýšil na 2:1 a za další dvě minuty již na 3:1, kdy vtipně nastřelil zpoza branky Krále, a ten si vrazil puk za svá záda.

Příbramští byli při chuti a nedokázalo je zastavit ani vlastní oslabení. Hrala při něm dokázal vybojovat puk a počtvrté překonal Krále.

Následovalo však další vyloučení domácích, jmenovitě Kadiče a hosté trestali. Na 4:2 snižil v 54. minutě Skokan.

Domácí ale odpověděli za necelé dvě minuty. Od modré vystřelil kapitán Matouš a Černý dokázal jeho střelu mistrně tečovat do poděbradské branky.
V úplném závěru se hostům ještě naskytla přesilovka 5 na 3, ale ke vstřelení branky jim již chyběla síla.

Branky: 45. Kadič (Tylich), 47. Pejsar (Flieger), 49. Pejsar, 53. Hrala, 55. Černý (Matouš) - 26. Svoboda (Šebesta), 54. Skokan (Šebesta). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Střely: 37:30 (12:5, 15:10, 10:15). Rozhodčí: Lukavský - Větrovský, Kučera. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Příbram: Vávra (Pišťáček) - Matouš, Flieger, H. Tylich, P. Kozelka, Valášek, Peterka, Tobolič – Hrala, Mácha, Kadič - Klaus, Černý, Pejsar - Jobek, Staňo, Kovacs.