Dnes končí základní část sezony, jak jste s ní spokojený?

Přišel jsem k týmu před utkáním s Velkými Popovicemi a do dneška jsme prohráli jediný zápas. V Rakovníku to ale byla zasloužená prohra. Jsem náročný trenér, ale jsem spokojený.

Do play off půjdete ze třetího místa. Je to dobrá výchozí pozice?

Když jsem tým převzal, byli jsme pátí. Chtěl jsem skončit na druhém místě, jsme třetí. Nakonec je to ale jedno. Začínat doma nebo začínat venku, každé má své pro a proti. Chtěli jsme se vyhnout Kutné Hoře, ale víme, že také Velké Popovice budou silné.

Jmenoval jste dva největší konkurenty v boji o postup. Zájem HC Příbram o vyšší soutěž trvá?

Chceme jít co nejdál. Naší nevýhodou je, že Kutná Hora, která loni spadla, chce hned zpátky. O to to bude těžší. Kdyby se nám podařilo vybojovat II. NHL, bylo by to hezké. Ale pokud se nám nepodaří krajský přebor vyhrát, tragédie to nebude.

Bude po play off KPM následovat stejně jako loni ještě kvalifikace?

To ještě není rozhodnuté. Hrát by se měla. Ale záleží na tom, kolik týmů bude mít zájem o II. NHL bojovat.

Do nadstavbové části se určitě budou týmy posilovat. Máte také nějaké trumfy v rukávu?

Už na dnešní (sobotní – pozn. red.) zápas tady jsou Michal Procházka a Jakub Bican z Písku, a Martin Holý z Klatov. Na play off pak budeme mít ještě obránce Karolise Sveikauskase, který je nyní na zápasech litevské reprezentace.

Hokejisté Příbrami ukončili základní část kanonádou 13:3 a v prvním kole play off se utkají s UHK LEV Slaný (letos 4:3 a 5:2). První zápas se bude hrát na ledě soupeře.

Program play off

Sobota 14. 2: Kutná Hora – Žabonosy, Jesenice – Velké Popovice, Slaný – Příbram, Králův Dvůr – Rakovník. Odvety se hrají o den později na ledě soupeře.

Při rovnosti bodů po druhém utkání rozhoduje skóre. Jestliže i to je stejné prodlužuje se 1x5 minut s uplatněním zlatého gólu. Jestliže ani to nerozhodne, budou rozhodovat samostatné nájezdy.