HC Příbram – HK LEV Slaný
4:3 sn (1:2, 2:0, 0:1)

Domácí začali velice aktivně, zamkli Lvy v jejich obranné třetině a vytvořili si několik slibných příležitostí ke střelbě. O to větší studená sprcha to pro ně byla, když první slánský útok znamenal první branku v tomto utkani. Ve 4. minutě skóroval hostující Eitler po nahrávce Dlouhého.

Domácí se však velice rychle otřepali a v 6. minutě zavelel k útoku domácí kapitán Anděl. Vyrovnal po nahrávce Bauera a Horáčka v přesilové hře 5 na 4.

Přestřelka však pokračovala a v 10. minutě se hosté podruhé a naposledy ujali vedení. Skóroval Kregl, který projel celým hřištěm jak nůž máslem.

První polovina druhé třetiny přinesla vyrovnaný hokej, ale čím dál tím častěji začínali být domácí nebezpečnější. O vyrovnání se postaral svým důrazem Peterka, který dotlačil ve 33. minutě puk za záda Burgra, po předchozí šanci Pejsara.

V 38. minutě si dávali přednost na utočné modré Flieger s Hralou, druhý jmenovaný nakonec vystřelil a Slaný prohrávalo 3:2. Domácím se tak povedlo ve druhé třetině otočit výsledek.

Třetí třetina přinesla opatrný hokej, žádné mužstvo nechtělo udělat chybu.

Proto také vycházela především ze zajištěné obrany. S přibývajícím časem se hosté stále více snažili o vyrovnání, jejich snahu umocnil jěště úplně nepochopitelný útočný faul Peterky. Tuto nabídnutou přesilovku první lajna Slaného využila a vyrovnala na 3:3. Stalo se tak v 55. minutě Rouskem.

V 59. minutě se stejná příležitost naskytla i domácím. V přesilové hře zamkli hosty v jejich obranné třetině a snažili se rozhodnout výsledek ve svůj prospěch. Vítezný gól měl na lopatě Procházka, ale úplně odkrytou branku Burgera přestřelil.

Utkání tak skončilo v normálním hracím čase 3:3 a rozhodnout musely samostatné nájezdy.

Prvním exekutorem byl domácí Horáček, ale neuspěl. To samé se však odehrálo i na druhé straně, domácí Vávra vystihl úmysl Eitlera a jeho blafák zneškodnil.

Jako druhý domácí hráč byl vybrán Klaus, který s přehledem proměnil. Hostující Průcha byl ale úspěšný také a vyrovnal.

Třetí sérii zahájil domácí Mácha a nedal brankáři pramalou šanci. Vyrovnat mohl slánský Kregl, ale Kim Vávra byl proti, jehoblafák do bekendu vyrazil betonem.

Domácí tak vyhráli v zajímavém utkání 4:3 po samostatných nájezdech.

V dalším mistrovském zápase se HC Příbram představí na domácím ledě již toto uterý 17. listopadu – tradičně od 18 hodin.

Branky: 5. Anděl (Bauer, Horáček), 33. Peterka (Pejsar), 38. Hrala (Flieger), 60. Mácha – 4. Kraček (Dlouhý), 10. Kregl (Málek), 55. Rousek (Málek, Průcha). Vyloučení: 11:11, navíc Hnátek (Slaný) 5+20 min. vysoká hůl. Využití: 1:1. Střely: 24:24 (8:8, 10:11, 6:5). Diváci: 149. Rozhodčí: Mrázek – Frühauf, Červinka.

HC Příbram: Kim Vávra (Milan Pišťáček) – Michal Matouš, Otakar Procházka, Martin Kozelka, Jan Vaněk, Lukáš Flieger, Petr Horáček – Lukáš Klaus, Ondřej Mácha, Tomáš Jobek – Michal Řehák, Jakub Peterka, Ondřej Pejsar – Martin Hrala, Tomáš Anděl, Jan Bauer.