Nálada v týmu je perfektní, ale jak dokáže vedení týmu motivovat hráče do zbývajících čtyř zápasů krajského přeboru? Hledali jsme odpověď v rozhovoru s vedoucím týmu Petrem Jarošem.

Prvenství máte jisté. Jak teď bude probíhat příprava týmu?

Příprava teď probíhá přibližně ve stejném duchu. Trenéři však kladou větší důraz na bruslení a přihrávku, speciální tréninky teprve přijdou. Petr Furch věnuje přípravě tréninků hodně času.

Dostanou nějací hráči volno, vyzkoušíte juniory?

Na volno bohužel není čas, probíhá stále soutěž a na přípravu není moc času. Výkonová křivka šla dolů a je nutné hráče znovu motivovat. Kvalifikace je však tou nejlepší motivací. Juniory určitě využijeme, je však otázkou kdy. Jejich soutěž stále probíhá a naší prioritou je udrženi 1. ligy juniorů pro příští sezonu. Hráči jako je Martin Hrala, Jan Bauer, Jakub Kadič nebo Libor Pinka budou přeřazeni do kádru A-týmu. Závěrečna selekce bude provedena s trenéry a je tedy možné, že někdo přibude nebo naopak vypadne ze sestavy.

Asi už se zaměříte na kvalifikaci, že?

Ano, veškerá příprava bude teď podrobena pro kvalifikaci.

Vzpomněl si někdo z hráčů nebo realizačního týmu na poslední účast HC Příbram v kvalifikaci o II. NHL v sezoně 2004/5?

Článek ve vašem Deníku to některým hráčům a funkcionářům připoměl. Je to ale úplně jiná situace. V té době to byla baráž, teď se jedná o kvalifikaci a změříme síly pouze s vítězi krajských přeborů.

Jaké jsou podle vás šance na postup do druhé ligy?

Já osobně si myslím, že velké. Máme široký, kvalitní a dobře trénovaný kádr. Jistě bude také třeba trochu toho sportovního štěstí. Důležité také bude, zda hráči budou ochotni nechat na ledě všechno pro vítězství v kvalifikaci.

Už víte, s kým se utkáte v kvalifikaci a jaký bude klíč k postupu?

Kvalifikace by se mělo zúčastnit devět týmů. Hrálo by se jedno předkolo a poté dvě skupiny po čtyřech týmech. Systém každý s každým dvoukolově ve skupině. Vítěz každé skupiny postupuje do II. NHL.

 

Šok. Krátké, ale výstižné pro pojmenování výrazu hokejových funkcionářů HC Příbram poté, co se ve středu dozvěděli jízdní řád kvalifikace o II. NHL. Zjistili totiž, že samotnou kvalifikaci ještě vůbec hrát nemusejí! V západní části kvalifikace je totiž příliš krajů, a tak ČSLH rozhodl, že dva týmy se o postup do skupiny utkají v předkole. A jedním z těchto týmů bude i HC Příbram. Proč jde do předkola zrovna suverén středočeského krajského přeboru a tým, který získal v celé České republice postup do kvalifikace s největším bodovým náskokem? Proč nehrají předkolo například týmy z Ústeckého a Karlovarského kraje, které spolu hrají i dlouhodobou soutěž? A proč třeba není vítěz Pardubického nebo Královéhradeckého kraje zařazen do skupiny C, kde bude bojovat jen trojice týmů? Těžko najdete odpověď, zbývá se s tím smířit.

Předkolo (kraj)
18.3. Stř. Čechy – Již. Čechy
20.3. Již. Čechy – Stř. Čechy

 

Skupina A
22. března až 9. dubna
Vítěz Pražského přeboru
Vítěz Karlovarského kraje
Vítěz Libereckého kraje
Vítěz předkola

Skupina B
22. března až 9. dubna
Vítěz Královéhrad. kraje
Vítěz Pardubického kraje
Vítěz Plzeňského kraje
Vítěz Ústeckého kraje

Skupina C
19. března až 5. dubna
Vítěz Jihomorav. kraje
Vítěz Moravskoslez. kraje
Vítěz Zlínského kraje

Do II. NHL postoupí vždy jen vítěz skupiny