Po absolvování letní přípravy, která byla společná s juniorkou a bylo jasné setrvání trenérské dvojice Petra Furcha a Pavla Hameta, začalo planování cílů pro sezonu 2007/08.

„Základ kádru tvořili hráči, kteří dohrávali loňskou sezonu. Přípravné zápasy dopadly nad odčekávání dobře a cílem tedy bylo umístění do třetího místa v Krajském přeboru,“ připomíná původní záměr vedoucí týmu HC Příbram Petr Jaroš.

Tým prošel řadou změn. Celkem bylo uvolněno šest hráčů na hostování do druhologových oddílů, včetně zkušeného harcovníka příbramského hokeje Ondřeje Mikesky, který na poslední chvíli odešel hostovat do Písku.

Spousta hráčů však také přišla. „Změna nastala na postu brankářské jedničky, kde se nám podařilo získat na roční hostování Pavla Simera. Z HOSK Dobříš jsme získali na přestup Zbyňka Trče, naopak do Dobříše odešel na hostování Martin Kovacs a Aleš Pružina,“ přiblížil Jaroš.
Kapitánem týmu HC Příbram je opět Hynek Tylich a jeho asistentem zkušený Tomáš Anděl.

Již vítězství v úvodním zápase na berounském ledě s HK Králův Dvůr naznačilo, že management klubu se ve svých prognozách nemýlil. Následovalo povinné domácí vítězství s celkem SK Černošice, ale pak první zaváhání. „Na jeden z nejdůležitějších zápasů, tedy s loňským vítězem TJ Slavoj Velké Popovice, jsme již odjížděli s čerstvou posilou Ondřejem Máchou, kterého jsme získali na část sezony na hostování z Benátek. Tento zápas se nám ale bohužel nepovedl,“ říká Jaroš o zatím jediné prohře příbramských hokejistů v letošním ročníku KPM.

Následovalo osm vyhraných zápasů, během nichž přišel na hostování Miroslav Hájek a právě s již zmiňovaným Ondřejem Máchou vytvořili nejúdernější dvojici HC Příbram.

Podařilo se tedy stmelit široký a velice kvalitní kádr, což je podmínkou k úspěchu.

„Po odehrané polovině soutěže a pohledu na postavení v průběžné tabulce krajského přeboru následovalo zcela pochopitelně přehodnocení cílů na zbytek soutěže. Vedení týmu předstoupilo ještě v prosinci před hráče a oznámilo jim, že cíle jsou ty nejvyšší, tedy výhra v KPM a následný boj o kvalifikaci o druhou ligu. Hráči přijali nové cíle sice mlčením, ale svůj souhlas dali najevo ještě týž večer,“ poukázal Jaroš na drtivou výhru, kdy Příbramáci doslova smetli z domácího ledu hráče HK Králův Dvůr v poměru 11:2.

Ani v letošním roce zatím HC Příbram nezaváhal, když přivezl všechny body z Černošic. Teď už se připravuje na klíčový domácí zápas s Popovicemi.
Tento zápas se hraje již zítra od 18 hodin na příbramském zimním stadionu. HC Příbram vede průběžnou tabulku o šest bodů, právě před celkem Velkých Popovic. „Přijďte se podívat a hlavně povzbudit domácí borce, měl by to být vrcholný zápas krajského přeboru v tomto roce,“ zve všechny fanoušky příbramského hokeje Petr Jaroš.