Příbram - Bohemians Praha
5:4 (0:3, 2:1, 3:0)

V prvním vzájemném souboji obou týmů vyhrála Bohemka 2:1 a i v Příbrami byla dlouho k vítězství blíže.

V první třetině totiž domácím hokejistům vstřelili Pražané hned tři branky a donutili domácího brankáře Simera poprvé v kvalifikaci předčasně opustit kles. V polovině utkání pak Bohemians vedli 4:1. Hlavní zásluhu na tom však běl hostující brankář Kolinger, který dlouho své spoluhráče držel proti spršce střel.

Ve druhé polovině však kapituloval a Příbramští nastartovali stíhací jízdu.

Do přestávky snížil Kadič, třicet dva vteřin po nástupu do třetí třetiny pak Anděl na rozdíl jediného gólu a o vyrovnání a otočení výsledku se postaral Hrala.

Branky: 43. a 50. Hrala, 25. Bauer, 32. Kadič, 41. Anděl - 8. Nedvěd, 18. Jindrák, 19. Štěpán, 28. Krása. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Černý. Diváci: 348.

HC Příbram: Simer (19. Pavlů) - H. Tylich, M. Kozelka, Pinka, Horáček, Hochmann, Topič, P. Kozelka - Klaus, Anděl, Jobek - Komínek, Hájek, Peterka - Kadič, Valášek Hrala - Bauer, Pejsar, Mandík.

V souběžně hraném druhém utkání kvalifikační skupiny poprvé zaváhaly Strakonice, když remizovaly v Liberci. Přesto dál zůstávají na čele a o svém postupu mohou rozhodnout už v sobotu, kdy hrají na svém ledě s Bohemians. Pokud vyhrají, nikdo už jim první místo nevezme.

Zatím odehrané zápasy
1. kolo:
Bohemians – Příbram 2:1, Strakonice – Liberec 5:3. 2. kolo: Příbram – Liberec 7:4, Bohemians – Strakonice 3:5. 3. kolo: Strakonice – Příbram 2:0, Liberec – Bohemians 3:4. 4. kolo: Příbram - Bohemians 5:4, Liberec - Strakonice 2:2.

Průběžná tabulka
1. Strakonice ⋌4 3 1 0 14:8 7
2. Příbram ⋌4 2 0 2 13:12 4
3. Bohemians ⋌4 2 0 2 13:14 4
4. VTJ Liberec ⋌4 0 1 3 12:18 1

V sobotu hrají hokejisté HC Příbram v Liberci. Kvalifikaci pak ukončí ve středu 9. dubna od 18 hodin domácím zápasem se Strakonicemi.