HC Strakonice - HC Příbram
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: Oranský, Humeník. Vyloučení: 16:16, navíc Kloud 10 min - H. Tylich 20 min. Využití: 1:0. Rozhodčí: Jílek - Orlický, Ledivský. Diváci: 1250.

Sobotní utkání začalo ve velice svižném tempu, ale se zajištěnými obranami. O první rozruch se postaral příbramský brankář Simer při snaze vyhodit puk. Puk se mu však svezl z hole, ale naštěstí dotírající hráč Strakonic tuto chybu již nestačil potrestat. Hosté byli v této první části hry aktivnější, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Domácí se dostávali do tlaku pouze při chybných rozehrávkách příbramských, ale brankář Simer byl vždy na místě. Hosty může mrzet první nevyužitá přesilová hra. V závěru první třetiny se naskytla domácím přesilová hra 5 na 3, ale hosté nerozhodný výsledek první třetiny ubránili.

Začátek druhé třetiny byl ještě ve znameni přesilovky 5 na 3, ale hosté se bez problémů ubránili. Celá druhá třetina byla ve znamení častých vylučování na obou stranách. V pěti se hrálo pouze sporadicky. To však vyhovovalo domácím, kteří udeřili v 27. minutě. Petr Stropnický našel přesně Jakuba Oravského, a ten se nemýlil. Domácí publikum jásalo a úplně naplněná hala praskala ve švech. Příbramské tato branka zaskočila a marně hledali recept na dobře hrající domácí. K vytvoření tlaku jim však chyběla především disciplína. Neustálé vylučování a hra v oslabení jim to neumožňovaly. Ve čtyřicáté minutě úplně nepochopitelně fauloval hned dvakrát Libor Pinka a bylo jasné, že se budeme muset bránit i na začátku třetí třetiny.

Ve druhé třetině odstoupil příbramský obránce Karel Tecl a trenér Furch musel improvizovat.Pokračující přesilovce se hosté sice s přehledem ubránili, ale hrací čas nezadržitelně utíkal, což vyhovovalo domácím. Navíc ve 49. minutě hákoval Hájek a domácí již trestali. Hodánek našel u branky úplně volného Humeníka a ten uklidil puk do odkryté branky. Příbramští se snažili výsledek korigovat, ale domácí hráli s přehledem, výborně napadali a neumožnili tak hostům vytvořit souvislý tlak.

V poslední třetině již byli domácí aktivnější, což prozrazuje i počet střel. V 54. minutě poslal hlavní rozhodčí předčasně do srch příbramského kapitána Hynka Tylicha za nesportovní chování a na výsledku se již nic nezměnilo. Domácí zcela zaslouženě vyhráli 2:0 a dokázali tak sílu a zkušenost svého týmu.

"Tato prohra pro nás znamená již pouze teoretickou naději na celkovou výhru v kvalifikaci. Bohužel se opět ukázalo, jak naše družstvo postrádá osobnost, kterou v letošní sezoně představoval Ondřej Mácha," posteskl si vedoucí týmu Petr Jaroš. "Jěště jsem zapomněl vzpomenout skvělou hokejovou atmosféru vyprodaného strakonického stadionu. Příbramští fanoušci se nenechali vůbec zahanbit, za což jim patří poděkování. Jenom škoda, že jim naši hráči nedali příležitost k radosti," dodal Jaroš.

Další utkání kvalifikace se hraje již tuto středu 2. dubna na zimním stadionu v Příbrami a domácí přivítají hráče HC Bohemians Praha, kterým mají co vracet. Přijďte povzbudit příbramské hráče, budou to potřebovat.

Příbram: Simer - H. Tylich, Pinka, Tecl, Horáček, Štofa, Vaněk, M. Kozelka, Topič - Klaus, Anděl, Bauer - Valášek, Hájek, Mandík - Kadič, Peterka, Hrala - Jobek, Komínek, Pav. Tylich.

Tabulka kvalifikace, sk. A

1. Strakonice 3 3 0 0 12:6 6

2. Bohemians 3 2 0 1 9:9 4

3. Příbram 3 1 0 2 8:8 2

4. VTJ Liberec 3 0 0 3 10:16 0