„Nálada v týmu je velice dobrá. Klukům ta přestávka jenom prospěla. V závěru základní soutěže bylo velice těžké udržet soustředěnost a motivaci,“ prozradil vedoucí příbramského týmu Petr Jaroš.

Poslední zápas absolvovali Příbramští se 13 hráči v poli a to ještě s pěti juniory, kteří byli již přeřazeni to A-týmu. „Všichni tito mladíci ukázali, že mají chuť hrát a umějí hokej velice dobře,“ chválil Jaroš.

Jmenovitě byli přeřazeni brankář Aleš Pavlů, obránce Libor Pinka, Aleš Hochmann a útočníci Martin Hrala, Jan Bauer, Jakub Topič a Jakub Kadič. „Zvláště Kuba Kadič bude velkým zpestřením. Pevně věřím, že bude rozhodovat zápasy, tak jak to dělal celou tuto sezonu v juniorce,“ věří Petr Jaroš.

Bohužel, tým potkaly i ztráty. Pro zranění kolene už si nezahraje nejlepší střelec týmu Trč, pro začátek kvalifikace trenéři nemohou počítat ani s obránci Horáčkem, Teclem, Štofou a Pejsarem. „Naštěstí máme široký kádr a i přes tuto absenci budeme schopni do zápasu připravit 20 hráčů do pole,“ uklidňuje fanoušky vedoucí týmu.

Největším soupeřem Příbrami v boji o postup by měly být Strakonice. „Ačkoliv je finálová série přeboru musela stát hodně sil, mají kvalitní kádr. Velkou neznámou je VTJ Liberec,“ koukl na soupeře Jaroš. A co Bohemians? To se uvidí už dnes.

První domácí duel hrají hokejisté HC Příbram ve středu od 18 hodin proti Liberci. Přijďte fandit!