„Úspěch nepřeceňujeme. Víc, než první místo, nás těší způsob, jak jsme ho dosáhli. Zahráli si všichni a o to přece jde u mládeže především,“ komentuje trenér týmu Jaroslav Brabec, který je současně šéftrenérem klubu.

Na druhém místě skončil HC Lužnice, což je spojený tým Soběslavi a Veselí nad Lužnicí, třetí byl HC České Budějovice. „S oběma těmito týmy jsme sehráli vynikající zápasy. V obou jsme dlouho prohrávali, ale ty zápasy se nám podařilo otočit. Kluci hráli jako o život ,“ pochvaluje si trenér Brabec. Na dalších místech v konečném pořadí se seřadily týmy HC Mountfield České Budějovice, Černošice a bavorští Weiden Devils.

Domácí hráči si z turnaje odnesli dvě z individuálních ocenění: nejlepším obráncem byl vyhlášen Patrik Šmatlák, nejlepším střelcem byl s třinácti brankami Vojta Dragoun. Na úspěchu se podílel i realizační tým ve složení asistent trenéra Martin Hrala a vedoucí týmu Petr Sirotek.

HC Příbram se pořádáním turnajů čím dál víc zviditelňuje na hokejové mapě republiky. „Díky podpoře města máme možnost měřit síly s těmi nejlepšími týmy. A ukazuje se, že v práci s mládeží jsme na dobré cestě,“ uzavřel prezident HC Příbram Petr Jaroš.

Výsledky HC Příbram: Černošice 11:3, Lužnice 6:4, HC Mountfield 6:5, HC České Budějovice 7:1, Weiden 18:3.

PETR BLAŽEK