Po bývalém fotbalistovi SK Kladno Janu Šimůnkovi převzal žezlo nejlepšího sportovce Kladenska 2008 brankář české hokejové reprezentace Miroslav Kopřiva. Stalo se tak v rámci 7. plesu sportovců. Cenu přebral přibližně v čase, kdy se jeho spoluhráči rozcházeli po utkání s Mladou Boleslaví.

„Měl jsme od trenérů čtyři dny volna, protože brzy zahajujeme přípravu s národním týmem. Byl jsem rád, že to s termínem tak dobře vyšlo,“ pochvalovala si opora extraligového celku. Jako gólman se na každé utkání pečlivě připravuje a před plesem to nebylo jiné. Dokonce zjistil, že se stal vítězem ankety.

„Když mě zvali, tak jsem to z nich vypáčil, abych nebyl překvapený a zvládl to,“ se smíchem prohlásil borec, jenž vládne brankovišti. Jak ale přiznal, na parketu to není ono. „S přítelkyní Kristýnou jsme jen jednou zatančili ploužák, pěkně uprostřed všech lidí, aby nebylo vidět, jaké jsem poleno,“ uvedl příbramský rodák s upřímnosti sobě vlastní. Také neváhal prozradit, čím zapíjel úspěch, který ho v silné konkurenci moc hřál. „Bylo tam nějaké pivo, víno i panáčky. Šli jsme pak ještě na diskotéku a domů se vrátili před šestou.“ Jednou za čas si vyčistit hlavu je dobré, zejména u brankáře, jehož pozice je psychicky nejnáročnější.

Titul Sportovec Kladenska 2008 přispěl k tomu, že Kopřiva považuje stále probíhající sezonu za svoji dosud nejúspěšnější, byť se Buldoci neprobojovali ani do předkola play-off. „To je zatím jediná kaňka,“ přiznal ´Kopr´, jenž počítá, že ocenění neujde pozornosti týmového pokladníka Aleše Pavlase. „Určitě mi to zpeněží, nepřichází vůbec v úvahu, aby mu to uniklo,“ tvrdil král sportovců Kladenska, jenž by nebyl proti, kdyby se dobře umístil i za letošní rok. Na plesu prý byla nádherná atmosféra.