Oba celky v prvním duelu kvalifikace prohrály. Příbram na ledě Bohemians 1:2, Liberec ve Strakonicích 3:5. Druhé utkání této skupiny Bohemians - Strakonice začne v 19.30 hodin.

HC Příbram - HC VTJ Liberec

7:4 (4:0, 1:3, 2:1)

Branky: 3. Klaus (Anděl), 6. Anděl (Mandík), 13. Valášek (Kadič, Hrala), 14. Klaus (Pinka), 26. Kadič (Valášek), 57. Klaus, 59. Anděl (Klaus, Hájek) - 32. Hrabal (Herda, Vlach), 36. Herda (Hrabal), 39. Herda (Vlach), 45. Herda (Halata, Psota). Vyloučení: 5:4, navíc Hrabal (Libe) 10 min. Využití: 2:0. Rozhodčí: Wüchterle - Svoboda, Zavřel. Diváci: 458.

HC Příbram: Simer - Anděl, Klaus, Komínek, Hájek, Pinka, Jobek, Mandík, H. Tylich, Horáček, Peterka, Pav. Tylich, Tecl, Štofa, Kadič, Valášek, Vaněk, P. Kozelka, Hrala, M. Kozelka, Topič.

HC VTJ Liberec: Boháček - Hrabal, Herda, Vlach, Mertl, Hanzl, Dvořák, Halata, Psota, Patrman, Matoušek, Halenčák.

Utkání skončilo.

60. Dvě rány Patrmana od modré čáry kryl gólman Simer.

58.44 Gól! Po závaru před brankářem Příbrami se obránci domácích zmocnili puku a od modré čáry vybídl Anděla ke skórování do odkryté klece Klaus - 7:4.

58.18 Liberec zkouší hru bez brankáře.

58.18 Hostující tým si vzal oddechový čas.

58. Hostující Patrman střílel z velkého úhlu, Simer puk v klidu vyrazil.

56.32 Gól! Domácí se po třiceti minutách hry znovu prosazují. V mlýnici před gólmanem natřikrát protlačil puk do sítě Lukáš Klaus - 6:4.

55. Dvě rány Horáčka zblízka kryl Boháček. Hosté už se dlouho nedostali k ohrožení branky domácích, ti teď jasně dirigují průběh hry.

53. Vyloučení hostů - Dvořák dostal menší trest za nedovolené bránění.

52. Šance domácích - pokus Hraly přeskočil ležícího gólmana, ale dojíždějící Valášek přijel pozdě. Vhazuje se.

51. Hra se přelévá na obě strany, hraje se svižný hokej, zároveň se na obou stranách výrazně přitvrdilo.

49. Příbramští se vracejí ke své hře z úvodu zápasu, Boháček kryl dvě šance i ránu Horáčka od modré čáry.

48. V přesilovce hosté jen jednou vystřelili, pokus Dvořáka Simera neohrozil. Domácí už hrají v plném počtu.

46. Vyloučen hráč domácích Vaněk za napadení.

44.21 Gól! Jiří Herda se po vypršení trestu zapojil do protiútoku a využil ostrou přihrávku Halaty ve čtvrtý gól hostů - 5:4.

44. Domácí hrají přesilovku dobře, drží puk v útočné třetině, ale nezakončili. Kadič zblízka Boháčka nepřekonal.

43. Vyloučení na straně hostů - za držení jde sedět Herda.

42. Oba týmy vtrhli do závěrečné části s chutí. Domácí kabinou se prohnala smršť povzbuzování a vysvětlování, hosté chtějí navázat na skvělou prostřední třetinu. Oba gólmani už kryli po jedné střele.

41. Třetí třetina začala.

Hosté se v průběhu druhé třetiny neuvěřitelně semkli, totálně zjednodušili taktiku na rychlé brejky nebo zakončování akcí nahozením, a tak i ve dvanácti hráčích drží s domácím HC krok. Příbramští se nechali zaskočit úvodní brankou Liberce, z čehož vyústily i další dva puky v jejich síti. Další třetina bude určitě zajímavá.

Probíhá přestávka

Až do konce této přestávky se můžete zapojit do tipování výsledku. Stačí, abyste zaslali na tel. č. 725 543 993 SMS zprávu ve tvaru: HOK_vaše jméno_příjmení_výsledek. Tipy se v úvodu 3. třetiny objeví na konci této stránky.

40. Druhá třetina skončila

40. Od modré čáry vyzkoušel gólmana VTJ ránou Pinka, ale Boháček byl pozorný.

38.05 Gól! Při avizovaném vyloučení domácího hráče se probil k zakončení Vlach, jeho střelu Simer vyrazil k dojíždějícímu Herdovi, který dává třetí gól Liberce - 5:3.

37. Se střelou příbramského Jobka od modré čáry si poradil Boháček.

35.47 Gól! Domácí se nepoučili a Liberečtí je trestají. Další rychlý únik zakončil pěknou kličkou do protipohybu gólmana Hrabal - 5:2.

34. Další vzájemný souboj Vlacha se Simerem. Sólo od modré čáry tentokrát řešil liberecký útočník střelou, ale gólman Příbrami puk vyrazil.

33. Hosté vycítili šanci a do další gólovky se vřítil Herda, trefil jen beton rychle se přesunujícího se Simera.

31.01 Gól! Po samostatné akci Herdy, který na sebe navázal dva protihráče i pozornost brankáře, zasunul puk do odkryté klece Hrabal - 5:1.

30. V polovině utkání už se projevuje fyzická převaha domácích. Lehce se dostávají do třetiny i k zakončení, hosté svou taktiku zaměřili na rychlé brejky jednoho nebo maximálně dvou hráčů.

Dnešní zápas sleduje 458 diváků, což je zde vůbec nejvyšší návštěva letošní sezony.

28. Hosté přešli do rychlého brejku, ale na Simera znovu nevyzráli, tentokrát zblízka vyprášil betony Matoušek.

26. Výhodu jednoho hráče v poli bude mít Liberec, za krosček dostal trest Komínek.

25.10 Gól! Tak přecijen se domácí prosadili. Nejmladší hráč na ploše Jakub Kadič po přihrávce Valáška vymetl pavučinu v horním růžku hostující branky - 5:0.

25. Domácí hrají přesilovku špatně, teď jim ujel Vlach, ale jeho blafák Simer vystihl a drží dál čisté konto.

24. První vyloučený ve druhé třetině - hostující Hanzl za podražení.

23. Na druhé straně se do těsné blízkosti gólmana dostal Hanzl, Simera ale nepřekonal.

21. Na konci úvodní minuty postupoval sám na Boháčka Hájek, ale jeho střela šla mimo.

21. Druhá třetina začala

V první třetině si více šancí vytvořila domácí Příbram, hosté nadšeně bojují a i za nepříznivého stavu zatím neskládají zbraně. Nicméně jejich početní nevýhoda je hodně velká a patrně už během druhé části se projeví značným úbytkem sil. Uvidíme.

20. První třetina skončila.

19. Po delší době opět vystřelili domácí, se střelou Pinky od modré čáry brankář problémy neměl.

18. Po chybě M. Kozelky měl šanci k sólu Hanzl, ale domácí obránce jej ještě stihl zakřižovat a střelu zblokovat.

17. Hosté se nevzdávají a snaží se snížit. Na Simera letěla další střela z hole Matouška a Herdy.

15. Mertl ránou od modré sundal domácímu gólmanovi masku. Hra je přerušena.

14. Vyloučen hráč domácích Komínek za faul loktem.

13.24 Gól! Domácí přidávají vzápětí další zásah. Ránou od kruhu se prosadil Klaus

12.56 Gól! Do odkryté branky dorazil puk Valášek, když jej předtím Boháček vyrazil po střele Kadiče

11. A početní výhodu začali o opoznání lépe, když vyslali za jediné střídání hned tři střely na Simera. Rány Vlacha i Matouška domácí gólman kryl.

10. Hostující Vlach se teď řítil sám směrem k Simerovi, ale se střelou otálel a nakonec byl faulován Horáčkem. Hosté tak mají druhou přesilovku.

9. Liberec se zatím nedostal k vážné střele.

7. Také domácí dostávají trest - za podražení šel na trestnou lavici Vaněk.

6. Hned po gólu dostal osobní trest hostující Hrabal.

5.41 Gól! Dvě vteřiny po návratu Hrabala na led využívá Příbram početní výhodu, když ránu Mandíka dorazil do branky Tomáš Anděl - 2:0

6. Další vyloučený hráč hostů! Halenčák dostal dvě minuty za krosček. Hosté se tak budou muset 35 vteřin bránit oslabení 3 proti 5.

4. Hosté zkoušejí odpovědět okamžitě, ránu Hrabala kryl Simer. Vzápětí se však o šanci sami připravují, když je vyloučen právě Hrabal za hákování.

2.34 Gól! První lajna domácích zajišťuje Příbrami v dnešním utkání vedení, když roztočila sestavu hostů a nahození Tomáše Anděla zpoza branky dotlačil do branky Lukáš Klaus - 1:0.

3. Poprvé se osmělili i hosté, Simer kryl puk před Vlachem.

2. Prvná rána na bránu, od modré ji poslal na Boháčka domácí Tecl, mířil však mimo.