Premiérové utkání hokejové kvalifikace rozhodly přesilové hry, v nichž padly obě branky domácích.

HC Bohemians - HC Příbram 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Utkání začalo opatrně z obou stran, mužstva se zprvu oťukávali. Přesto ale bylo vidět od úvodního hvizdu rychlý a oboustranně trdý hokej. Rozhodčí měl přísný, ale na obě strany stejný, metr.

Úvodní příbramský nápor ukončilo vyloučení Tomáš Jobka, po jeho návratu si šel na dvě minuty odpočinout I Tomáš Anděl. Příbramští se sice těmto dvěma přesilovkám ubránili, ale domácí toho využili k vyrovnání hry. Třetí příbramské vyloučení Pavla Tylicha však již potrestáno bylo. Od modré čáry pálí Karel Bureš, Pavel Simer pouze vyrazil puk před sebe a Ondřej Suk měl spoustu času na vedoucí gól domácích. Naše obrana ho nechala celkem třikrát dorážet. Příbramští sice po obdržené brance přidali na důrazu, domácí častokrát zastavovali jejich útoky pouze za cenu faulů. Hosté však nedokázali ani jednu nabídnutou šanci využít. V domácí brance totiž čaroval Kolinger. Hosté přeci jenom dokázali vyrovnat v 18. minutě. Debutující Aleš Hochmann nahazuje od modré puk na branku domácích a Lukáš Klaus uklízí chytrou tečí puk za záda jinak vynikajícího Kolingera. Hosté přestříleli domácí 14:5, ale přesto na ukazateli svítí nerozhodný stav 1:1.

Do druhé třetiny nastoupili hosté s jasným odhodláním rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Domácí se tomuto náporu bránili pouze za cenu častého vyhazování puku přes všechny čáry a faulů. Na ledě se také začalo pěkně jiskřit a tak trestná lavice byla stále v permanenci. V jeden moment bylo vyloučeno na obou stranách po třech hráčích. Časté kouskování hry však domácím vyhovovalo. Zhruba v polovině zápasu se na jediného obránce řitil Míra Hájek s Jakubem Peterkou, posledně jmenovaný však nedokázal domácího brankáře překonat. Úder domácích přišel při vyloučení Ondřeje Štofy. Lukáš Medvěd přikopl puk Štěpánovi a ten se trefil přímo ukázkově. Domácí fanoušci bouřili, to byla studená sprcha pro hosty. Druhá třetina vyzněla pro hosty 11:10, co se týká střel, ale do šaten odcházeli spokojeni domácí borci.

Třetí třetina měla stejný průběh jako ta předchozí. Hosté se tlačili před branku domácích, ale v ní exceloval Kolinger. Zhruba v polovině třetiny hostující trenér stáhnul hru pouze na dvě pětky, tlak byl místy drtivý, ale skore se neměnilo. V čase 18:38 si berou hosté oddechový čas a následuje hra bez brankáře. Zejména střely kapitána Hynka Tylicha a Míry Hájka jsou velice nebezpečné, vše ale končí vždy u brankáře Kolingera. V čase 19:14 si berou oddechový čas domácí, vhazuje se ve středním pásmu a tak Paver Simer musi zpět do branky. Domácí se ubránili závěrečnému náporu a mohou začít slavit, v úvodním zápase kvalifikace o II.NHL porážejí Příbram 2:1. Poměr střel sice opět vyzněl v prospěch hostů 16:6, ale žádná neskončila za zády Kolingera.

V příbramském kádru byla až příliš znát absence čtyř obránců základní sestavy a opět se ukázal fakt, že přesilové hry neumíme. Celkem jsme jich hráli bez úspěchu 12.

Již tuto středu přivítají na svém ledě hráče HC VTJ Liberec. Zápas začíná od 18.00. "Přijďte povzbudit naše hráče. Pouze vítězství nás muže vrátit zpět do hry o II. NHL. Trenér Furch již bude moci počítat s obránci Teclem a Horáčkem, ale s největší pravděpodobností do zápasu nebude moci zasáhnout Martin Kozelka, který si přivezl z Bohemky přeražený nos," vzkazuje fanouškům vedoucí příbramského týmu Petr Jaroš.

Branky: Suk, Štěpán – Klaus. Vyloučení: 12:11. Využití: 2:0. Rozhodčí: Petružálek – Poskuba, Šulo. Diváků: 188.

HC Příbram: Simer – H. Tylich, Pinka, Flieger, P. Kozelka, M. Kozelka, Hochmann, Štofa – Kadič, Anděl, Jobek – Komínek, Hájek, Peterka – Klaus, Pav. Tylich, Hrala – Bauer, Valášek, Mandík.

Kdo se nedostane do hlediště zimního stadionu, může zápas sledovat on-line na našich stránkách. A samozřejmě se zapojit zasláním tipu na výsledek. Až do konce druhé třetiny můžete na tel. č. 725 543 993 poslat SMS zprávu ve tvaru: HOK_vaše jméno_příjmení_výsledek.

Druhý zápas skupiny A: HC Strakonice - VTJ Liberec 5:3.