Teprve patnáctiletá strážkyně českého brankoviště patří k výrazným oporám týmu trenéra Pavla Zuziaka a jinak tomu není ani na turnaji nejlepších světových družstev. Pejšová dosud nastoupila do obou odehraných střetnutí.

V prvním zápase ovšem ani ona nezabránila těsné a smolné porážce 0:1 se Švýcarskem, kterou mladé Česky utrpěly navzdory drtivé převaze, jež dokumentoval poměr střel 36:9. Jedinou úspěšnou střelkyní totiž byla Švýcarka Zimmerová, která naší brankářku překonala už v desáté minutě.

„Nechytalo se mi vůbec dobře. Šlo na mě velmi málo střel a takové zápasy jsou nejhorší. Bohužel rozhodla jedna tečovaná střela,“ litovala Julie Pejšová.

Se spoluhráčkami si ale spravila chuť hned v následujícím utkání proti domácímu Japonsku, kde už se reprezentantkám podařilo potvrdit roli favoritek a zvítězily 4:2. Pejšová si navíc odnesla ocenění pro nejlepší hráčku českého týmu. Svůj výkon ale nepřeceňovala.

„Nejsme tady jako individuality, ale jako tým. V některých případech jsem holky podržela, pak zase podržely ony podržely mě, za což jim chci velmi poděkovat. Šlo o důležitou a vybojovanou výhru,“ zhodnotila gólmanka, které se díky jejím projevům radosti po vstřelené brance přezdívá ženský Mrázek.

Nyní už však myslí na další důležité utkání, které je na programu ve středu 9. ledna od 10.30 hodin proti Finsku. „Určitě nás to nakoplo, ale musíme začít od nuly. Půjde úplně jiný zápas, který musíme vyhrát,“ uvedla Pejšová.

Jak prozradil před turnajem kouč Zuziak, cílem českého výběru je minimálně postup do semifinále. Hráčky se však nevzdávají ani medailového snu. „Všichni v týmu uděláme maximum, abychom nějakou medaili získali,“ slibuje Julie Pejšová.

Co myslíte, dočkáme se třeba ženské obdoby Nagana, od kterého zanedlouho uplyne již jednadvacet let?