„Zápas hodnotím kladně, jelikož jsme získali tři body do tabulky. Co se týče naši hry, tak jsme nepředvedli asi nejlepší výkon, na výhru ale stačil. Důležitý pro nás byl samotný začátek a konec utkání,“ uvedl útočník Jan Bečvář, který už v osmé minutě otevřel skóre zápasu a favorita hodně uklidnil.

Příbram následně dostala utkání pod kontrolu. Zkraje prostředního dějství vedla už 3:0. Následně ale domácí polevili a hostům se podařilo na chvíli dostat zpět do zápasu. „Trošku jsme se podřídili jejich tempu, což vyústilo v to, že jsme nebyli schopní se více prosadit. Měli jsme tam také pár pasáži v oslabení, ze které jsme inkasovali,“ narážel Bečvář na jedinou branku Řisut, kdy poslední tým tabulky snižoval ve 46. minutě trefou z početní výhody.

Hosté následně dlouho drželi pro ně příznivý stav 1:3 z jejich pohledu. V závěrečných pěti minutách ale domácí třikrát skórovali a vyhráli nakonec 6:1. Po zápase byl jejich radost mnohem větší, když zjistili, že druhý Tábor překvapivě prohrál v Chebu. Příbram má tak na čele už pětibodový náskok.

Příbram – Řisuty 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Bečvář (Chlouba), 19. Mařík (Pětník, L. Bednařík), 21. L. Bednařík (Kafka, Krejčí), 56. Krejčí (Josefus, Hasman), 57. Gengel, 58. Josefus (Kafka, Patzelt) – 46. Chamrád (Petráš, Zich). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Rozhodčí: Šperl – Kubíček, Tuháček. Diváci: 230.

Příbram: Jiroušek – Havelka, Zdeněk, Jelínek, Krejčí, Saňa, Patzelt – Kafka, Pětník, Bečvář – Josefus, Chlouba, Duchan – Hasman, Pinkas, Mařík – Bednařík, Gengel.

Řisuty: Zeithaml – Volráb, Zich, Malovický, Strnad, Janda, Růžička – Čech, Petráš, Okegawa – Pulda, Patyk, Výrut – Pejchal, Chamrád, Kulich.