Klíčovou postavou vítězství se stal gólman Petr Jiroušek. V prvním zápase v Písku byl střídán po čtyřiceti minutách, kdy inkasoval šest branek. Tentokrát se ale zaskvěl a svým výkonem položil pevný základ k vítězství v Příbrami. Zejména v první třetině, kdy hned po 45 vteřinách musel likvidovat první vážnější šanci domácích a následně ještě několikrát podržel hosty v době, kdy vedli pouze o gól nebo o dva. "Podržel nás hlavně v první třetině , kdy měl Písek páe nebezpečných šancí. Jinak jsme měli zápas pod kontrolou až na menší komplikaci, když jsme inkasovali na 2:4," uvedl asistent trenéra Miroslav Hájek.

„Věřili jsme, že bychom mohli vyhrát, ale zase jsme byli ze začátku zápasu zatažení, nebyli jsme uvolnění. Leží na nás deka a musíme se z toho nějak dostat,“ smutnil asistent trenéra domácího týmu Pavel Hejl. Příbram vyšponovala svůj výkon až do 26. minuty, kdy se dostala do vedení 4:0. Až v tu chvíli se dokázal prosadit Písek díky dvěma trefám Čížka. 

"Od této chvíle jsme toho soupeři moc nedovolili a dokráčeli si pro tři body," podotkl Hájek. Favorizovaní hosté aodmítli připustit jakékoliv drama. Po druhém gólu domácích si zbytek zápasu pohlídali. „Když jsme bruslili a byli jsme aktivní, tak byl zápas vyrovnaní a oni s tím měli problém. Příbram má však zkušené hráče, kteří přečíslení bravurně zakončovali,“ konstatoval Hejl. Středočeši si tak upevnili druhé místo v tabulce, naopak Písečtí nadále zůstávají na chvostu poslední.

Písek – Příbram 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Branky: 34. a 45. Čížek – 14. a 23. Josefus, 8. Chlouba, 26. Malý, 60. Panna. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Rozhodčí: Paster – Gregar, Hradil. Diváci: 215.