Domácí trenéři věděli, že pokud chtějí jejich svěřenci pomýšlet na úspěch, musí se proti velmi kvalitnímu soupeři vyvarovat zbytečných chyb. „Naším cílem bylo dobře bránit střední pásmo, abychom se nedostávali do průšvihu v naší obranné třetině, jako tomu bylo v posledních zápasech. Tentokrát hráči plnili taktický plán velmi dobře po celých šedesát minut,“ chválil asistent trenéra Miroslav Hájek.

Příbram spoléhala na rychlý přechod z obrany do útoku, dobře bránila a navíc byla i produktivní. Už po deseti minutách vedla o dvě branky, když přesně do černého mířili Rejzek a Gengel. Tři minuty před první pauzou sice dokázal snížit Šubrt, ale to byl jediný kotouč, který skončil za zády jinak vynikajícího příbramského brankáře Kodada. „Soupeř měl své šance, ale gólman nás podržel,“ uvedl Hájek.

Zatímco Mělník se v koncovce trápil, příbramský gólový apetit nekončil. V závěru druhé části přidal třetí branku Dragoun a v poslední třetině pečetili výhru Šmejkal a Mácha. „Konečně jsme se prezentovali tak, jak bychom chtěli. Zápas rozhodla naše efektivita v zakončení,“ řekl Hájek.

Příbram se tak na svého soupeře bodově dotáhla. Oba mají nyní 32 bodů.

HC Příbram – Junior Mělník 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Branky a asistence: 2. Rejzek (Erben), 10. Gengel (Mácha, Mikeska), 38. Dragoun (Grubner), 44. Šmejkal (Kadič), 54. Mácha (Gengel) – 17. Šubrt (Novák).