Máte první bod v sérii s Vrchlabím. Jak byste ho zhodnotil?
Všichni jsme moc rádi, že jsme do této série vstoupili pravou nohou a podařilo se nám zvítězit. Navíc před našimi skvělými fanoušky.

Jaký to byl zápas na úvod série z vašeho pohledu?
Byl bojovný a měl vysoké nasazení z obou stran. Ze začátku mi to přišlo trochu nervózní, protože každý ví, o co se v play-off hraje.

Dvě asistence na úvod. To je celkem dobrý vklad, ne?
Jsem rád, že jsem týmu pomohl ke vstřelení pár gólů, ale daleko důležitější je pro mě výhra.

Příbramský dorost doma zpečetil postup do Ligy dorostu
Hokejová paráda a suverénní jízda. Příbramský dorost slaví postup do ligy

Loni s Kobrou dva zápasy v play-off. Před tím s Klatovy vůbec. Je to pro vás něco jiného hrát vyřazovací boje s tím, že Příbram může dojít daleko?
Tak určitě, jsou to pro mě první cenné zkušenosti v play-off v mužském hokeji. Je to jiný hokej, než se hraje v základní části.

S Vrchlabím jste před deseti dny
uzavírali nadstavbu. Byl to podobný zápas, nebo se hra a přístup změnil a zkrátka se potvrdilo, že play-off je jiná soutěž?
Myslím si, že je to úplně jiná soutěž. Oba týmy jsou na sebe daleko více připravené, než tomu bylo v předchozí části soutěže.

Co všechno se změnilo?
V play-off rozhodují maličkosti. Důležitou roli v těchto zápasech hraje využívání přesilových her.

Objektivem Václava Mašindy dostal Krkonošský deník příležitost podívat se do Příbrami na úvodní duel osmifinálové série.
Příbram zahájila play off vítězně. Doma přehrála Vrchlabí

Naznačil vám první duel, o čem série s Vrchlabím bude?
Určitě ano. Víme, že Vrchlabí je bojovný tým, který nevypustí jediný souboj. Musíme se také vyvarovat zbytečných faulů, jelikož by nás mohly stát zápas.

Jak moc velkou jistotu a sebedůvěru vám dává, že Příbram prohrála s Vrchlabím pouze jediný vzájemný zápas?
Popravdě jsem o téhle statistice neměl tušení. Ze základní části a nadstavby vím, že jsme nad nimi vždy dokázali zvítězit. Snad se nám podaří v tomto trendu pokračovat.

Už příští utkání může být zlomové. Tuším, že chcete sérii ukončit v co nejrychlejším čase, že?
Samozřejmě, každý chce vyhrát svou sérii co nejdříve. Čeká nás ale velmi těžké utkání a my se na něj musíme pořádně připravit.