„Jak se ukázalo v úvodu sezony, pozice brankáře je naprosto klíčová pro splnění našeho cíle, kterým je zachování 1. Chance ligy v Kolíně. Dříve nebo později již nebude možné využívat výpomoci brankářů Lukeše, Strmeně a Kiviaha, proto jsme se rozhodli přivést do Kolína brankáře, který by měl postupně převzít roli brankářské jedničky,“ vysvětlil předseda kolínskho hokejového klubu Luboš From příchod této posily. „Přichází na hostování do konce sezony,“ doplnil.

Kuznetsov se k týmu připojil během reprezentační pauzy a bude mít dost času se aklimatizovat. Zda se podívá do brány už příští středu proti Šumperku, to se uvidí.

Letos ještě nechytal, působil coby trojka Dynama Moskva v KHL. Loni se do brány v KHL podíval třikrát s úspěšností 88 procent a necelých třicet zápasů odchytal v Dynamu Krasnogorsk (VHL), kde s průměrem 2,28 branek na zápas získal úspěšnost skoro 93 procent.

„Zároveň jsme ve stejnou dobu vyhověli žádosti Martina Sejpala o umožnění hostování v konkurenčním Havířově, kde by měl dostat více zápasového vytížení. S Martinem jsme dohodnuti, že se po sezoně do Kolína vrátí,“ doplnil From informaci o dočasném odchodu Martina Sejpala.

Ten se do kolínské brány letos moc nepodíval. Příležitost dostal v pěti zápasech (219 minut). Během té doby získal statistiku tří inkasovaných branek na zápas a 90 procent úspěšnosti.