Dvaadvacetiletý útočník byl v prvních dvou třetinách u všeho podstatného. V desáté minutě odstartoval kombinaci v přesilovce a pět minut před odchodem do šaten naopak byl na konci další akce a byl nejvíce podepsán pod vedením Příbrami 2:0.

Petr Josefus se raduje se svými spoluhráči.
Kvůli nemoci zhubl deset kilo a přišel o céčko. Nyní Josefus hlásí, jsem zpět .

„Už od rozbruslení jsem si myslel, že to půjde. Cítil jsem se skvěle. Teď máme trochu pozměněnou sestavu, kvůli zraněním, ale myslím, že nám to i tak docela sedlo,“ pochvaloval si Pinkas, který přidal druhou trefu v zápase i v prostředním dějství a zadělal na nejlepší osobní výkon. Na něj pak navázal rovněž dvougólový Krejčí a Baník zamířil za dalšími třemi body.

Podobně jako v Ústí, tak i v Mostě přišla pro Příbram komplikace v závěrečném dějství. Domácí se dvěma góly vrátili do zápasu. „Vždycky se uspokojíme s výsledkem a myslíme si, že už se nemůže nic stát. Tohle bychom se měli hodně rychle odnaučit, jinak se nám to někdy v budoucnu vymstí,“ nabádal Pinkas.

FORTUNA LIGA: Mladá Boleslav (v modrém) podlehla na úvod jara Baníku Ostrava 2:3. Marek Matějovský
SPORTOVNÍ VÍKEND: Do Boleslavi se valí Baník, v Kralupech svátek krasobruslení

Severočeši překvapivě v závěrečném dějství střídali kuriózně hned třikrát gólmany. „Bylo to úsměvné. Upřímně jsem je moc nepochopil, protože brankář střídal po našem čtvrtém gólu a šel zpátky po první vstřelené brance soupeře,“ divil se Pinkas. Most snížil na 2:4 až v 56. minutě. Baník si už ale vedení udržel a vrátili se domů se stoprocentní bilancí ze čtyřzápasového tripu. Stále tak nahání druhý Tábor, na který ztrácí dva body.

Most – Příbram 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 46. Berčík (Písařík, Urbánek), 56. Jindra (Řehoř, Nedrda) – 10. Krejčí (Jelínek, Pinkas), 16. Pinkas (Josefus, Duchan), 39. Pinkas (Jelínek, Josefus), 39. Krejčí (Gengel). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Rozhodčí: Hacaperka – Janíček, Herles. Diváci: 169.

Most: Hosnedl (41. – 46., 49. Kovařík) – Urbánek, Havlůj, Rykl, Nedrda, Šoustek, Hocelík, Vojíř – Berčík, Písařík, J. Procházka – Jindra, Řehoř, Mical – Buberl, Král, Pačan – Böhm.

Příbram: Šorf – Saňa, Zdeněk, Jelínek, Rajgl, Krejčí, Havlín, Vinš – Pětník, Bednařík, Gengel – Duchan, Josefus, Pinkas – Mařík, Furch, Chlouba – Bečvář, Svoboda.