Byl to šok, když zkraje zápasu svítil na ukazateli skóre stav 2:0 pro domácí Řisuty. Poslední celek v tu chvíli živil naději na další překvapení sobotního večera a ještě malinko zvýšil šance na potenciální se vyhnutí baráži. Ještě do přestávky se ale tato pravděpodobnost začala limitně blížit nule, protože do šaten se odcházelo za stavu 2:2.

„Ze začátku jsme byli zaskočeni docela rychlým gólem Řisut, hned potom nám daly druhý, ale ukázali jsme sílu týmu, když jsme do konce třetiny dokázali srovnat. Pauza nám pomohla si to v kabině vyříkat a začít od začátku. Okamžitě jsme vstřelili vedoucí branku, což nám pomohlo v obratu. Soustředili jsme se na to neinkasovat a naopak nějaký přidat,“ řekl Daniel Seniov.

Jakékoliv naděje Řisut uťal hned po 32 vteřinách druhé třetiny bývalý reprezentační obránce Zdeněk Kutlák a následně už měla Příbram situaci pod kontrolou. Uklidňující náskok si vytvořila díky dvěma využitým přesilovkám. K tomu se navíc dvakrát prosadila i při vlastním oslabení. Hnedy čtyřmi gólovými přihrávkami obdaroval své spoluhráče kapitán Petr Josefus. Nakonec z toho byla v letošní sezoně již tradiční vysoká výhra nad Řisuty, tentokrát v poměru 8:3.

„Výhra nám určitě pomohla, protože máme nějaké zraněné hráče a ukázal se charakter týmu, že i s pozměněnou sestavou umíme otáčet zápasy a dohrávat je do vítězného konce,“ liboval si Seniov. Jemu i celému týmu následně udělal velkou radost z Písku, kde překvapivě prohrála Kobra 3:5.

Příbramští si tak vytvořili čtyři kola před koncem základní části už devítibodový náskok na Pražany a mají na dosah druhé místo a hlavně výhodu domácího prostředí pro vyřazovací boje. „Kobra ztratila, je to teď v našich rukou. Zbývá pár zápasů a musíme zůstat soustředění do konce základní části,“ uzavřel Seniov.

HC Řisuty – Baník Příbram 3:8 (2:2, 0:3, 1:3).

Branky a nahrávky: 4. M. Kučera (Okegawa), 5. Sýkora (Petráš, Čermák), 50. Fortelka (Zich) – 7. Pinkas (Seniov), 11. Malý (Josefus), 21. Kutlák (Josefus, Chlouba), 25. Panna (Zdeněk, Chlouba), 39. Chlouba (Rohlík, Josefus), 45. Tlačil, 54. Tlačil, 56. Chlouba. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:2. Rozhodčí: Valda – Zmeškal, Hradil. Diváci: 65.

Řisuty: Pánek (45. Novotný) – Pika, Matula, Zich, Malovický, Řepka – Rendla, Patyk, Formánek – M. Kučera, Fortelka, Okegawa – Sýkora, Čermák, Petráš.

Příbram: Jiroušek – Havlín, Hlaváček, Jelínek, Malý, Vinš, Kutlák, Zdeněk – Chlouba, Josefus, Bečvář, Panna, Rohlík, Seniov, Tlačil, Pinkas, Furch.