Příbram se chytla hned zkraje zápasu, kdy dostala možnost přesilové hry, kterou hned po sedmnácti vteřinách využila. Tím se dostala do výhody nad Klatovy, což ji vydrželo po zbytek utkání. „Rozhodla naše aktivní hra, kterou jsme vydrželi praktikovat bez větších výkyvů skoro celý zápas. V první třetině jsme proměnili šance a zbytek zápasu jsme i díky výbornému výkonu Dominika Šorfa dovedli do vítězného konce,“ těšilo asistenta trenéra Miroslava Hájka.

Už v první třetině nastartoval další třígólovou show Jan Tlačil, který podruhé za sebou vstřelil hattrick. Poprvé se prosadil už ve čtvrté minutě, kdy skóroval ve zmiňované přesilovce, minutu před koncem úvodní části pak zvyšoval na 3:0 a jeho druhý zásah v utkání ukázal jako zlomový, neboť od té doby měla Příbram zápas plně pod kontrolou a Klatovy věděly, že budou výsledek otáčet jen těžko.

Tlačil dokonal hattrick v 57. minutě, kdy mu palebnou pozici našel třetí gólovou přihrávkou jeho dvorní nahrávač Jakub Káník, který si odnesl z utkání tři asistence. Skvělý výkon hostů podtrhl v bráně i Dominik Šorf, který pochytal všechny střely soupeře a dočkal se první nuly v sezoně. „Celý tým musíme pochválit za aktivitu a přístup k zápasu, jelikož víme, že body z Klatov jsou hodně cenné,“ uzavřel Hájek. Příbram nyní zajíždí ve středu do Písku, kde obdržel dosud největší porážku 2:7. Doma se následně představí v duelu s posledními Řisuty.

Klatovy – Příbram 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Branky: 4., 19. a 57. Tlačil, 11. Jelínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Rozhodčí: Květoň – Rubáš, Tvrdík. Diváci: 134.