Do zápasu vstoupily ale lépe Klatovy. Už ve druhé minutě je poslal do vedení Kolda a deset minut po něm zvýšil Procházka. „Zase jsme skončili na naší bolesti, že neproměňujeme šance. Po dvou zaváháních jsme prohrávali 0:2. Pořád jsme ale věřili, protože šance jsme měli a bylo otázkou času, kdy nám to tam začne padat,“ řekl asistent trenéra Miroslav Hájek a vše odstartoval v závěru čtrnácté minuty Jan Tlačil, syn hlavního kouče.

V tu dobu už se hrál parádní hokej, který se musel divákům líbit. Škoda jen, že jich na zimní stadion mohlo dorazit o něco více. Ti co se ale rozhodli úvodní utkání sezony navštívit, museli odcházet spokojeni. „Pro lidi hezké, bruslivé utkání. Báli jsme se toho startu, protože Klatovy známe. Jedná se o mladý mančaft, který je hodně pohyblivý a má kvalitní hráče. Měli jsme z utkání respekt a jsme rádi, že jsme ho zvládli za tři body,“ těšilo Hájka.

A měl pravdu. Stačí se podívat na následující výčet. K vidění totiž bylo deset branek, z toho jich hned šest padlo v přesilovkách – po třech na každé straně a premiérový hattrick v sezoně vstřelil Jan Tlačil mladší, který se zároveň postaral i rozhodující branku celého utkání v 55. minutě. Příbram tak potvrdila tradici z přípravných duelů, kdy na vlastním ledě vyhrála všechny duely, naopak venku to bylo horší a může se to změnit už ve středu, kdy vyráží na led Písku.

Příbram – Klatovy 6:4 (1:2, 2:1, 3:1)

Branky: 14., 32., a 55. Tlačil, 24. Jelínek, 51. Malý, 60. Chlouba – 2. a 39. Kolda, 12. Procházka, 60. Eret. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:3. Rozhodčí: Šperl – Kučera, Hlinka. Diváci: 155.