Klíčovým faktorem utkání byly přesilovky. Piráti využili tři, zatímco Příbram pouze jednu. Hosté navíc pak udeřili i v oslabení, když v závěrečném dějství srovnal v početná nevýhodě Veselý. Vyrovnaný souboj se hrál po celých šedesát minut. Oba týmy chtěly vyhrát už v základní hrací době, nicméně se i tak muselo jít do prodloužení.

V něm hosté dostali možnost přesilové hry, se kterou si ex-litvínovské duo František Lukeš a Viktor Hübl poradilo a druhý jmenovaný rozhodl o bonusovém bodu pro Piráty. „Předvedli jsme velice dobrý výkon. Máme spoustu absencí, ale ostatní hráči neskutečně dřou a nedají zadarmo ani metr ledu. V prodloužení to je o štěstí a bod bereme,“ shrnul za domácí asistent trenéra Marek Čurilla.

Příbrami chyběli v zápase Hasman, který si plní reprezentační povinnosti na univerziádě v americkém Lake Placid a dále osmička zraněných – Josefus, Šinágl, Dragoun, Urban, Procházka, Gengel, Patzelt a brankář Jiroušek, který letos chytal ve fantastické formě.

| Video: Youtube

Baník se tak propadl na třetí místo, kam ho poslal právě Chomutov. „Bylo to hezké utkání. V první třetině jsme byli lepší. Škoda, že jsme tam nedali víc gólů. Ve druhé třetině jsme měli hodně vyloučených, to nás stálo hodně sil a domácí toho využili k otočení skóre. Myslím, že jsme si bod zasloužili a druhý je pro nás příjemný bonus,“ dodal za hosty trenér Kamil Koláček.

Příbram – Chomutov 3:4 pp (0:1, 2:0, 1:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Kafka (Saňa, Havlín), 39. Pinkas (Káník, Zdeněk), 49. Zedek (Bečvář, Furch) – 8. Matai (Lukeš), 47. Veselý (Váchal), 55. Hübl (Havel, Lukeš), 62. Hübl (Lukeš). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Šperl – Maňák, Tuháček. Diváci: 320.

Příbram: Šorf – Saňa, Zdeněk, Jelínek, Vinš, Zedek, Havlín, Grubner, Malý – Bečvář, Kraus, Káník, Brzák, Furch, Pinkas, Kafka, Eret, Bednařík.