Medvědi přitom na konci druhé třetiny vedli 2:0. Příbram dostal do hry Gengel, který ve 39. minutě snížil. Ten samý hráč pak čtyři minuty před koncem vyrovnal. V 64. minutě ale zařídil pro Děčín druhý bod Smola.

„Viděli jsme hodně vyrovnané utkání, ve kterém jsme chvíli měli víc ze hry my, chvíli Příbram. Myslím si, že ve druhé třetině jsme mohli soupeři odskočit víc než na dvě branky. Bohužel ke konci nás trošku srazil gól do šatny na 2:1, což se ve třetí třetině na nás podepsalo a zatáhli jsme se víc, než jsme chtěli. Soupeř toho využíval, ukázal, že právem opanuje první místo v tabulce a jen díky Lávovi jsme zůstali v zápase. Takže remíza po šedesáti minutách je asi spravedlivá," uznal David Švagrovský, trenér HC Děčín. 

Jeho svěřenci neprohráli ve čtvrtém utkání v řadě. „Samozřejmě jsme extrémně rádi za ten bod navíc, ale mám i radost, že naše branky padly z věcí, kterým se věnujeme v tréninku a tím si dokazujeme, že to, co děláme, přináší ovoce a funguje to. Budeme se chystat na další zápas a jedeme dál," dodal. 

Smolnou premiéru v příbramském dresu zažil teprve 16letý obránce Matěj Pešta. I tak si ale první start v dospělém A-týmu užil. „Úžasný pocit, hrozně jsem se těšil, ovšem nervozita nechyběla. Jsem moc vděčný klubu, že jsem mohl dostat takovou příležitost, kluci mě hrozně moc podrželi a pořád se mnou komunikují, což mi psychicky hodně pomáhá. Toho si strašně moc vážím,“ uvedl mladý bek. 

Pešta nastupoval na severu Čech po boku Daniela Krejčího a nasbíral cenné zkušenosti. „V týmu áčka je spousta velkých jmen a Dan je jedním z nich. Jak už jsem říkal před tím, jsem vděčný, že jsem vůbec dostal příležitost, takže i kdybych nastoupil s kýmkoliv tak jsem si splnil jeden ze svých snů a to je nastoupit za příbramský A-tým,“ řekl Pešta.  

Děčín - Příbram 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Vl. Brož (Faigl, T. Nezbeda), 25. Zedek (Smola, D. Černý), 64. Smola – 39. Gengel (Hasman, Kolda), 56. Gengel (Krejčí, Kolda). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Rozhodčí: Hlinka – Tichý, Herles. Diváci: 361. 

Děčín: Lavinger – Brož, Kaltenböck, Kučera, Bartoň, Zedek, Loukota, Starý – Macek, Sýkora, L. Nezbeda – Nowák, Parshakov, Černý – T. Nezbeda, Smola, Chovanec – Faigl.

Příbram: Jiroušek – Jelínek, Havelka, Krejčí, Patzelt, Zdeněk, Pešta – Chlouba, Bednařík, Mařík – Kolda, Furch, Pětník – Bečvář, Josefus, Duchan – Gengel, Hasman.