Příbram se musela obejít v utkání s Kobrou bez brankářské jedničky Dominika Šorfa, jehož tělo se vzpamatovávalo po očkování a musel tak duel vynechat. Místo něj se poprvé v sezoně postavil do brány proti Pražanům Petr Jiroušek. „Šel jsem do toho s tím, že zápas nebude tak jednoduchý. Nevěděl jsem, co od toho čekat, protože jsme proti nim nechytal. Nechal jsem klidnou hlavu a soustředil se na to, co jsem měl. Nedali jsme góly, šance jsme měli, ale to je hokej,“ komentoval 21letý brankář.

Jeho spoluhráči vyšli střelecky podruhé za sebou naprázdno a zrovna v duelech s nejsilnějšími soupeři v jižní skupině. Stejně jako proti Táboru, tak i proti Kobře měli Příbramští několik slibných příležitostí. Jen v první třetině měli minimálně čtyři velké šance, jak se dostat do vedení. Všechny ale skončily na stoprocentním Sochůrkovi, který si připsal premiérové čisto konto v sezoně. “Oba zápasy jsme nehráli špatně. Nechce nám to tam padat, musíme potrénovat a doufat, že příště se to změní,“ uvedl gólman Jiroušek.

Příbram dostala možnost i dvojnásobné přesilovky, kdy v polovině utkání usedli na trestnou lavici Tondr s Bříškou a domácí mohli vyrovnat v tu chvíli na 1:1. Jenomže i krátkou početní výhodu domácích o dva muže trvající 23 sekund hosté přežili. „Nemáme štěstíčko. Šance si vytváříme skvělé, ale nechce nám to tam padnout prostě. Chce se to pomodlit a příště nám to vyjde,“ řekl posmutněle Jiroušek.

Ve třetí třetině pak pojistil vedení a následně i vítězství hostů zejména Kamil Bříška. „Má obrovský přehled. Oči všude. Dává přihrávky do prázdné brány. Kluci vzadu mu je hodně bránili, takže moc mu to nevycházelo. Nicméně tři body jsou u nich a to je nejdůležitější,“ konstatoval Jiroušek.

Nejproduktivnější hráč jižní skupiny druhé ligy se nejprve podílel asistencí při gólu Havrdy. Hosté navíc skórovali v oslabení, když si čtyřminutový trest za hru vysokou holí odpykával Petrák. Bříška poté pečetil výhru hostů trefou do prázdné brány v 55. minutě. Celkově už nasbíral 46 kanadských bodů (23+23) a vévodí jak střelcům, tak nahrávačům. Příbram bude chtít nyní protrhnout střeleckou smůlu v Havlíčkově Brodě, kde ve středu odehraje dvacáté kolo. Hrát se bude od 18 hodin.

Příbram – Kobra Praha 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 25. Heldák (Janda), 49. Havrda (Bříška), 55. Bříška. Vyloučení: 2:5. Bez využití: V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Šperl – Štěpánek, Maňák. Diváci: 320.