Příbram doma měla úspěšný vstup do zápasu, když už ve třetí minutě otevřel skóre navrátilec do sestavy Ladislav Gengel, který si v předchozích zápasech plnil reprezentační povinnosti na hokejbalovém šampionátu v Dominikánské republice. „Utkání jsme rozehráli dobře, když jsme dali hned ze začátku gól. Pak jsme si řekli, že budeme hrát zodpovědně a trpělivě. Nakonec jsme zápas zvládli,“ řekl gólman Baníku Petr Jiroušek. Vrchlabí se ale drželo. Druhou branku inkasovalo až v závěru druhé třetiny a zkraje 57. minuty definitivně rozhodl trefou v přesilovce Kafka.

Třiadvacetiletý brankář předvedl stoprocentní výkon a po závěrečné siréně se dočkal premiérového čistého konta v sezoně. „Nula samozřejmě, že potěší, ale důležitější jsou pro mě tři body,“ uvedl jeden z hrdinů sobotního večera.

Trenéři Příbrami mají tak ohledně situace v brankovišti příjemné starosti. Dominik Šorf je už delší dobu, avšak Jiroušek ho kromě duelu v Táboře výborně zaskakuje. „Chytám teď trochu víc vůči Šorfíkově absenci. Až se ale vrátí, může být vše úplně jinak, Teprve se uvidí, jak celá věc bude pokračovat dál. Jestli jsem tam já, nebo on, tak vždy chceme pomoci nejlépe týmu,“ uzavřel Jiroušek.

Příbram – Vrchlabí 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Gengel (Kolda, Kafka), 40. Zdeněk (Kafka, Kolda), 57. Kafka (Saňa, Gengel). Vyloučení: 4:5. Rozhodčí: Hacaperka – Goltsch, Stacho. Diváci: 350.

Příbram: Jiroušek – Krejčí, Saňa, Jelínek, Zdeněk, Patzelt, Havelka – Kafka, Kolda, Gengel – Pinkas, Josefus, Hasman – Bednařík, Duchan, Furch – Bečvář, Pětník, Mařík.

Vrchlabí: Vacek – Abraham, D. Sýkora, Boukal, Bendík (A), Hladík, Kaštánek – Chrtek, Kastner, T. Bláha – Moník, P. Urban, Krsek – Tatar, Kozák, D. Chalupa – Jirků, Šlaicher, Cerman.